اخبار > آمادگی مرکز اسناد تاریخی بندرعباس برای جمع‌آوری اسناد تاریخی شهر/ تحویل 425 سند تاریخی از سوی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس


  چاپ        ارسال به دوست

آذرمهر مطرح کرد:

آمادگی مرکز اسناد تاریخی بندرعباس برای جمع‌آوری اسناد تاریخی شهر/ تحویل 425 سند تاریخی از سوی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس

مشاور شهردار و مدیر مرکز اسناد تاریخی شهر بندرعباس از تحویل 425 سند تاریخی این شهر توسط اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به این مرکز خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، رامین آذرمهر در این ارتباط اظهار کرد: ایجاد این مرکز دارای پیش‌زمینه‌ای است که در این دوره مدیریتی شهرداری شکل عملی به خود گرفت.

وی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های شهردار بندرعباس احیاء هویت تاریخی و فرهنگی استان بویژه شهرستان بندرعباس است، افزود: مرکز اسناد شهر بندرعباس با جمع‌آوری اسناد و مدارک و هر نوع سند قدیمی راجع به استان، قصدش پایان دادن به اوضاع بی سر و سامان نوشته‌هایی است که توسط برخی افراد منتشر می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه سعی داریم اسناد مهم و تاریخی شهر را جمع‌آوری کرده و ضمن ثبت آنها، برای آیندگان نگهداری کنیم، ادامه داد: این مرکز می‌تواند مرجع خوب و قابل اعتمادی برای ادارات مرجعی باشد که وظایفه آنها ارایه اطلاعات صحیح و قابل استناد تاریخی است.

مشاور شهردار و رییس مرکز اسناد شهرداری بندرعباس تصریح کرد: از کلیه ادارت و دستگاه‌های اجرایی درخواست می‌شود در راستای نگهداری صحیح اسناد قدیمی و ارایه به عموم، این اسناد را در اختیار مرکز قرار دهند.

آذرمهر در ادامه با اشاره به اهدای بخشی از اسناد تاریخی بندرعباس توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان هرمزگان به مرکز اسناد تاریخی شهر بندرعباس، گفت: این اقدام با حضور کارشناسان اسناد اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس هرمزگان در مرکز اسناد تاریخی شهرداری بندرعباس صورت گرفت.

وی بیان کرد: در این اقدام ارزشمند تعداد 452 فقره سند تاریخی جهت حفظ و نگهداری به این مرکز اهدا شد.


١١:١٧ - دوشنبه ٤ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٧٩٦٢    /    تعداد نمایش : ٢٠٦٩خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2502
 بازدید امروز : 1734
 کل بازدید : 3910946
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.1563
ساعت