اخبار > برگزاری کارگاه‌های آموزشی هرمزگان‌شناسی در مرکز اسناد تاریخی شهرداری بندرعباس


  چاپ        ارسال به دوست

آذرمهر خبر داد:

برگزاری کارگاه‌های آموزشی هرمزگان‌شناسی در مرکز اسناد تاریخی شهرداری بندرعباس

رییس مرکز اسناد تاریخی شهرداری بندرعباس از برگزاری کارگاه‌های آموزشی هرمزگان‌شناسی ویژه دانش‌آموزان در این مرکز خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، رامین آذرمهر در این ارتباط اظهار کرد: این کارگاه‌ها براساس تفاهم‌نامه منعقد شده میان مرکز اسناد تاریخی شهرداری بندرعباس و اداره‌کل آموزش و پرورش استان هرمزگان و با توجه به اهداف بنیادین آموزش و پرورش و همچنین برنامه‌های فرهنگی شهرداری بندرعباس برگزار می‌شود.

وی افزود: کارگاه‌های آموزشی با عنوان هرمزگان‌شناسی، ویژه دانش‌آموزان مقاطع متوسطه دوم، پایه‌های یازدهم و دوازدهم با هدف آشنایی نسل جدید با تاریخ، فرهنگ غنی و آئین‌های استان هرمزگان و شهر بندرعباس در حال برگزاری است.

رییس مرکز اسناد تاریخی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان در این کارگاه آموزشی با سرفصل‌هایی مانند تاریخ شکل‌گیری بندرعباس، ملوک هرموز، نگاهی به تاریخ و وقایع هرمزگان و بندرعباس، آثار و بناهای تاریخی و شیوه کاوش‌های باستان‌شناسی، آشنا می‌شوند.

وی اضافه کرد: تاکنون بیش از 120 دانش‌آموز از سه مدرسه در پایه‌های یاد شده کارگاه‌های آموزشی فوق را تجربه کرده و بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده، سایر مدارس متوسطه دوم نیز تا پایان سال تحصیلی جاری در کارگاه‌های هرمزگان‌شناسی حضور می‌یابند.

آذرمهر ادامه داد: کارگاه‌های هرمزگان‌شناسی با تدریس اساتید برجسته تاریخ و باستان‌شناسی شاغل در این مرکز آغاز شده و بزودی نیز از حضور دیگر اساتید بخش‌های مرتبط استفاده می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه به دلیل عدم پژوهش‌ مستمر در تاریخ و فرهنگ هرمزگان و بندرعباس، این حوزه و به طبع آن، آموزش‌های مربوط به آن مغفول مانده است، عنوان کرد: در همین راستا، هدف اصلی این کارگاه‌های آموزشی، آشنایی هرچه بیشتر نسل دانش‌آموزان با تاریخ و فرهنگ غنی استان و شهر بندرعباس است.


٠٩:٥٢ - چهارشنبه ٢ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٩٦٤٩    /    تعداد نمایش : ١٥٨٤خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2500
 بازدید امروز : 1674
 کل بازدید : 3910886
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0.1875
ساعت