چاپ        ارسال به دوست

طرح محله سبز در محله شهرک توحید بندرعباس اجرایی شد

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس از اجرایی شدن طرح محله سبز در شهرک توحید بندرعباس خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، حامد رضوانی در این ارتباط اظهار کرد: طرح محله سبز با مشارکت بنیاد رویش و با هدف ارتقا سطح مشارکت اجتماعی دانش‌آموزان تحت پوشش بنیاد رویش انجام شد.
وی افزود: هدف از اجرای این طرح در محلات شهر مشارکت شهروندان در کاهش هزینه ها، افزایش انسجام اجتماعی، کاهش آسیبهای اجتماعی و بالابردن سطح رضایت مندی شهروندان است.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس بیان کرد: در این طرح مسئولیت اجتماعی را به عهده دانش آموزان گذاشته ایم که می توانند تجربه کنند و به شکلی احساس می کنند مالکین اصلی شهر خودشان هستند.
رضوانی ادامه داد: در این برنامه که منطقه و ناحیه و هم چنین سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری مشارکت داشتند، دانش آموزان این محله با کمک پاکبان ها محله را پاکسازی کردند.
رییس سازمان فرهنگی شهرداری تصریح کرد: زیرسازی دیوارها، کاشت درخت و نقاشی دیواری بر روی دیوار از برنامه های اجرایی توسط دانش آموزان این محله بوده است.
وی عنوان کرد: توزیع کتاب هایی متناسب با سنین دانش آموزان و اجرای برنامه های شاد فرهنگی از دیگر برنامه های این طرح در محله شهرک توحید بوده است.
رضوانی اضافه کرد: مشارکت در برنامه‌های آتی سازمان فرهنگی شهرداری همراه با اقدامات خلاقانه مشارکت در توسعه محلات شهر را افزایش می‌دهد؛ دانش‌آموزان می‌توانند با حفظ میراث ناملموس و انجام نقاشی‌های دیواری در توسعه محلات شهری مشارکت داشته باشند.
رییس سازمان فرهنگی شهرداری بندرعباس گفت: در تلاشیم با اجرای طرح محله سبز، کودکان را با آموزش بر محور مسئولیت های شهروندی آشنا کنیم.
وی خاطرنشان کرد: توسعه آموزش و توانمند سازی، آمادگی کودکان و نوجوانان برای پذیرش مسئولیتهای شهروندی در زندگی اجتماعی از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

 


١٠:٠١ - چهارشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ١١٢٨٠    /    تعداد نمایش : ٢١٥خروج