صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

همزمان با دهه‌فجر صورت گرفت؛

برگزاری جشن آموزش فرهنگ ترافیک در بندرعباس

 

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس، از برگزاری«جشن شادی با موضوع آموزش فرهنگ ترافیک» ویژه ایام الله دهه فجر در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، محمدرضا کهوری با گرامیداشت دهه مبارک فجر، اظهار کرد: به منظور آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ ترافیک، همزمان با ایام دهه مبارک فجر ویژه برنامه‌ای در قالب«10 شب 10 محله» با مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس، مناطق سه گانه و مجموعه شهرداری بندرعباس برگزار شد.

وی آشنایی با قوانین و تابلوهای راهنمایی و رانندگی، آشنایی دانش آموزان در چگونگی عبور و مرور، رعایت قوانین عابرین پیاده، رعایت آداب پرتاب نکردن زباله به بیرون از خودرو تحت عنوان آشنایی با فرهنگ ترافیک را از جمله نکاتی دانست که در این 10 شب و 10 محله به کودکان آموزش داده شد.

کهوری خاطرنشان کرد: رفتارهای صحیح ترافیکی یکی از مهمترین آموزه‌های زندگی اجتماعی است که با یادگیری و عمل به آن می‌توان انتظار مشاهده شهری با نظم، قانونمند و شهروندانی با رفتارهایی صحیح در حوزه ترافیک را داشت.

این مقام مسئول تصریح کرد: رفتارهای پرخطر توسط برخی از شهروندان در مقام عابر پیاده، راننده و سرنشین ما را مجاب می سازد که به امر آمورش توجه جدی داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس با تأکید بر اینکه بعضاً تصور می کنیم حوادث رانندگی برای دیگران است نه برای خودمان، خاطر نشان کرد: همواره تلاش میکنیم  با تقویت احساس مسئولیت پذیری و احترام به قانون ، خانواده ها را از تجربه های تلخ حوادث رانندگی آگاه سازیم تا آنها دچار حادثه نشوند و تصادفات کاهش یابد.

 

کهوری با اشاره به اینکه دو سال و نیم است که کارشناسان و کادر تخصصی سازمان فعالیت های آموزشی خود را برای دانش آموزان در قالب های (اتوبوس شادی، پارک ترافیک ، آموزش در مدارس و محلات )آغاز کرده است، خاطر نشان ساخت : در این مدت با حمایت شهردار محترم بندرعباس، معاونت محترم حمل و نقل و ترافیک شهرداری و مجموعه شهرداری ، برنامه های هدفمندی در زمان ها و  مناسبت های مختلف به اجرا درآمده که مورد استقبال شهروندان واقع شده است و ما تغییر رفتارهای ترافیکی را در سطح شهر شاهدیم اما همچنان به دلیل فراگیر شدن رفتارهای مناسب برای قشرهای مختلف به شدت نیازمند آموزش هستیم.


١٠:٤٠ - دوشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٣٨٢٠    /    تعداد نمایش : ٣٥٤خروج