صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس خبر داد:

ابلاغ دستورالعمل جدید برای صدور شناسنامه فنی ساختمان/ امکان تحویل تصویر پروانه ساختمانی برای واحدهای پیش‌خریدی میسر شد

 

ابلاغ دستورالعمل جدید برای صدور شناسنامه فنی ساختمان/ امکان تحویل تصویر پروانه ساختمانی برای واحدهای پیش‌خریدی میسر شد

معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس از ابلاغ دستورالعمل جدید برای صدور پروانه ساختمانی خبر داد و گفت: بر اساس بند 7 این دستورالعمل، امکان تحویل تصویر پروانه ساختمانی به پیش‌خریدار و پیش‌فروشنده میسر شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، اصغر حسینی‌پور در این ارتباط اظهار کرد: دستورالعمل صدور شناسنامه فنی ساختمان که در وزارت راه و شهرسازی به تصویب رسیده است، جهت اجرا توسط وزیر مربوطه ابلاغ شد.

وی افزود: بر اساس ماده دو این دستورالعمل، شهرداری‌ها و سایر مراجع قانونی صدور پروانه ساختمانی موظف هستند شناسنامه فنی را برای هر واحد به طور جداگانه صادر کرده و برای آنها علاوه بر شماره ثبت دبیرخانه و تاریخ صدور، شماره مسلسل اختصاص دهند.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: در این دستورالعمل شهرداری‌ها موظف هستند شناسنامه فنی ساختمان را هنگام صدور پروانه ساختمان صادر کرده و نسخه دوم آن را نگهداری کنند.

حسینی‌پور همچنین با اشاره به اینکه از این به بعد تمام وظایف و الزاماتی که بر اساس شناسنامه فنی ساختمان بر عهده متقاضی است، به متقاضی اعلام و از وی امضای مبنی بر اطلاع اخذ می‌شود، گفت: بر اساس ماده 5 این دستورالعمل، مهندسان طراح معمار و عمران مکلف هستند در زمان طراحی حسب مورد اطلاعات مربوط به جداول شناسنامه فنی ساختمان را در نقشه‌های مربوط درج کنند که در این خصوص واحدها، پارکینگ‌ها و انباری‌ها باید به طور یکسان در کلیه نقشه‌ها شماره‌گذاری شود.

وی ادامه داد: مهندسان ناظر هماهنگ‌کننده نیز مکلف شده‌اند اطلاعات مندرج در شناسنامه فنی ساختمان را با پروانه ساختمان و نقشه‌های مصوبه ضمیمه آن تطبیق داده و آن را مهر و امضا کنند.

 

معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: طبق این مصوبه، شهرداری‌ها و سایر مراجع قانونی صدور پروانه ساختمانی موظف هستند در صورت درخواست متقاضی اعم از پیش‌فروشنده و پیش‌خریدار، تصویر پروانه ساختمانی و نقشه‌های مصوب را به متقاضی شناسنامه فنی ساختمان تحویل دهند.


١١:٤٥ - چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٣٨٢٨    /    تعداد نمایش : ٣٧٣خروج