صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

معاون معماری و شهرسازی شهرداری خبر داد:

برون‌سپاری خدمات شهرداری بندرعباس به دفاتر پیشخوان دولت

 

معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس از برون‌سپاری 37 خدمت شهرداری بندرعباس به دفاتر پیشخوان دولت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، اصغر حسینی‌پور در این رابطه اظهار کرد: یکی از سیاست‌های اصلی شهرداری بندرعباس، کاهش مراجعات حضوری شهروندان به شهرداری و سهولت در انجام امور آنها است.

وی با اشاره به اینکه برون‌سپاری خدمات در راستای تسریع امورات در حوزه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته و بخشی از آن به مرحله اجرا رسیده است، افزود: به صورت آزمایشی، 37 خدمت شهرداری بندرعباس به چهار دفتر پیشخوان واگذار شده است.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: این چهار دفتر خدمات مربوط به مناطق یک و دو شهرداری بندرعباس را انجام می‌دهند و بزودی نیز دو دفتر دیگر برای انجام خدمات در منطقه سه مشخص و امورات به آنها واگذار می‌شود.

حسینی‌پور تصریح کرد: در این مرحله، امور مربوط به ثبت درخواست‌ها، عوارض نوسازی و عوارض مشاغل از طریق این دفاتر صورت می‌گیرد و پس از آن نیز خدمات برون‌سپاری شده شهرداری افزایش می‌یابد.

وی گفت: فاز دوم برون‌سپاری‌ها شامل صدور پروانه و پایان‌کار ساختمانی، تمدید و سایر فرایندهای اداری حوزه معماری و شهرسازی است که به دفاتر پیشخوان دولت واگذار می‌شود.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: در نهایت برای فاز سوم، کلیه خدمات جمع‌سپاری شده و از طریق درگاه اینترنتی شهرداری قابل انجام خواهد بود.

 

اضافه می‌شود، 37 خدمت سپرده شده به دفاتر پیشخوان دولت شامل حوزه‌های عوارض کسب و پیشه، عوارض نوسازی، استعلامات آب، برق، مخابرات و ...، ثبت درخواست‌ها و پیش‌فروش ساختمان می‌باشد و بدین ترتیب، ثبت درخواست گزارشات مهندسین ناظر، درخواست پروانه ساختمانی، پایان‌کار، دیوارکشی، تمدید پروانه، توسعه، تغییرات اصلاح پروانه، تغییر کاربری، تخریب، اصلاح ملک، تعیین خسارت، تفکیک، تجمیع، اخذ سند، درخواست تهیه نقشه، استعلام آب، برق، مخابرات، آتش‌نشانی، بیمه، خدمات موتوری، بانک(درخواست بلامانع بودن)، جهاد کشاورزی، بارگذاری نقشه‌های معماری، نقشه‌های سازه و تاسیسات، شناسنامه فنی و ملکی، نوبت‌دهی بازدید، دریافت کد نوسازی، عوارض کسب و پیشه، عوارض نوسازی، پیگیری درخواست، استعلام کمیسیون ماده 12 از راه و شهرسازی، اعلام تخلف، مکاتبه کمیسیون ماده پنج و پیش‌فروش شناسنامه فنی و ملکی از سوی شهرداری به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شده است.


١٢:١٤ - شنبه ٧ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٣٨٦٠    /    تعداد نمایش : ٥٥٤خروج