صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

بهره برداری از نخستین اکو پارک بندرعباس

 

فاز نخست کوهستان پارک "پنجه علی" بندرعباس صبح امروز با حضور استاندار هرمزگان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری بندرعباس، زیارتگاه "پنجه علی" یکی از قدیمی‌ترین زیارتگاه‌های شهر بندرعباس است، این زیارتگاه در مسیر راه قدیمی بندرعباس به ایسین قرارگرفته است و در قدیم کاروان‌هایی که از ایسین، دزک و. عازم بندرعباس و بلعکس بودند در این مکان استراحت می‌کردند و به انجام فرایض دینی خود می‌پرداختند و مردم زیادی برای ادای نذر به این مکان می‌آمدند.

حال شهرداری بندرعباس فاز یک کوهستان پارک پنجه علی که اولین کوهستان پارک در بندرعباس است را به اتمام رسانده و صبح امروز با حضور مسئولان استانی این تفرجگاه به بهره‌برداری رسید.

این کوهستان پارک دارای پارکینگ، مسیر پیاده‌روی، یک مسیر آسفالت برای کسانی که امکان پیاده‌روی ندارند، بهسازی قدمگاه با فضای سبز و ایجاد آلاچیق و همچنین مرمت ساختمان کاروانسرا قدیمی که بالای صدسال قدمت دارد تا هویت این مکان حفظ شود.

همچنین جایگاه ویژه زیارتگاه در نزد مردم، مناظر طبیعی که از فرسایش به وجود آمده، محل‌های تجمع آب که در گویش محلی به آن"بن گر" می‌گویند، محل آب‌درمانی یا به‌اصطلاح “هو باد چک چک” از قابلیت‌های منحصربه‌فرد این منطقه کوهستانی است و آن را به تفرجگاهی دیدنی تبدیل کرده است. در این مسیر تاریخی برکه‌ای در 30 کیلومتری بالاتر داریم که در حین مرمت و بازسازی ساختمان‌هایی آنجا پیدا شد که به گفته مسئولان سفال‌هایی در آن یافت شد که پس از ارسال به تهران قدمت آن‌ها مربوط به دوران ساسانی اعلام شد.

استاندار هرمزگان در حاشیه بهره‌برداری از این کوهستان پارک، اظهار کرد: این پروژه بعدهای مختلفی ازجمله جغرافیایی، گردشگری، مذهبی، فرهنگی، عمرانی و ورزشی دارد.

جاسم جادری اظهار کرد: در این پروژه تمامی مسائل دیده‌شده و شگفت‌زده شدم که یک پروژه با چنین ابعادی در راستای سازش با طبیعت و همگرایی با آن ساخته‌شده است که نشان می‌دهد توجه مدیران به سمت حفظ محیط‌زیست و استفاده از امکانات طبیعی و همراهی با آن است.

وی با تأکید بر اینکه این کوهستان پارک در ایام نوروز می‌تواند تفرجگاه مناسبی برای مهمانان باشد، تصریح کرد: از شهردار و همکارانش تقدیر می‌کنم و امیدوارم نه‌تنها این نقطه بلکه در تمامی نقاط شهر چنین امکاناتی فراهم کنیم.

جادری اضافه کرد: استانداری موظف به حمایت از این پروژه‌هاست و می‌توانیم چنین پروژه‌هایی را در سایر شهرستان‌ها تکرار کنیم.

 

 


٢٠:٥٥ - جمعه ٢٧ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٣٩٤٩    /    تعداد نمایش : ٤٦٢خروج