صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس خبر داد:

بیش از 36 میلیارد ریال اعتبار صرف ساخت اکوپارک شده است


شهردار بندرعباس گفت: بیش از 36 میلیارد ریال اعتبار صرف ساخت نخستین فاز اکوپارک پنجعلی شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی زاده در آیین افتتاح پروژه بزرگ اکوپارک پنجه علی با بیان اینکه اعتبار این پروژه 3 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده است و 170 هکتار را شامل می‌شود، افزود:  پروژه‌ای که امروز شاهد هستیم به کوهستان پارک پنجه علی است که با چند نگاه به آن پرداخته شد که بخش اول احیای هویت سنتی و محلی بندرعباس است.

عباس امینی زاده ادامه داد:  این قدمگاه یکی از قدیمی‌ترین اماکن مذهبی شهر است که مردم به آن مراجعه کرده و در طول زمان موردتوجه مردم بوده است.

وی با اشاره به اینکه در کنار آن توجه به موضوع گردشگری و ایجاد امکانی برای تفرجگاه مردم در اولویت قرار دارد تا علاوه بر ساحل به کوهستان پارک‌ها توجه شود، خاطرنشان کرد: پر واضح و مبرهن است که ظرفیت دریا و ساحل، اصلی‌ترین مزیت شهر بندرعباس است اما احداث کوهستان پارک‌هایی در شهر و استانمان نیاز است تا بتواند از حجم تردد سنگینی که در ساحل است، بکاهد.

امینی زاده اضافه کرد: علاوه بر آن با توجه به وضعیت شهر بندرعباس نیاز به یک مسیر پیاده‌روی برای ورزش همگانی وجود دارد که این پروژه طراحی شد و امروز فاز نخست آن به بهره‌برداری رسید.

 

 


٢١:٠٥ - جمعه ٢٧ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٣٩٥٠    /    تعداد نمایش : ٤٦٢خروج