صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

حسین اخلاقی خبر داد:

انجام خدمات فنی مهندسی و ترافیکی در ایام نوروز

 

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس گفت: این سازمان در راستای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی و شهروندان با بکارگیری تمام امکانات و توان به استقبال نوروز و گردشگران نوروزی رفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، حسین اخلاقی در این ارتباط اظهار کرد: به منظور ایمنی،آرامش و آسایش شهروندان در ایام نوروز و همچنین مهمانان نوروزی خدمات فنی مهندسی و ترافیکی در سطح شهر صورت گرفت.

وی با اشاره به ضرورت ارتقای ایمنی تردد در سطح شهر، افزود: از آنجایی که علائم راهنمایی و رانندگی ابزاری برای کنترل و تنظیم عبور و مرور در معابر است و افزایش ضریب ایمنی و تسهیل حرکت خودروها را در پی دارد، شناسایی علائم و تابلوهای ترافیکی معیوب و دارای نقص در سطح شهر در دستور کار مهندسین و کارشناسان سازمان جهت تعویض، اصلاح و نصب مجدد قرار گرفت.

اخلاقی همچنین اصلاح تابلوها و علائم ایستگاه‌های تاکسی در ورودی‌های شهر فرودگاه(هوایی)، بندر شهید حقانی(دریایی) و راه‌آهن(ریلی)، جمع‌آوری سرعت‌گیرهای فرسوده سطح شهر در محورهای پر تردد، نصب تابلو، علائم و تجهیزات ترافیکی و خط کشی محوری در کمپ تفریحی پنجه علی، ایمن‌سازی مبادی ورودی و خروجی شهر(میدان دفاع مقدس)، بلوار شهید رجایی، بلوار راه‌آهن، پاسداران و میدان باهنر، راه اندازی تابلوهای سولار و تعویض بشکه های ترافیکی، استوانه‌های فرسوده در معابر پرتردد شامل بلوار جمهوری، ساحلی، علی ابن ابیطالب، راه‌آهن و نصب تجهیزات و اقدامات ترافیکی در محل ستاد استقبال از بهار را از جمله اقدامات صورت گرفته در این ایام عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: بر طرف نمودن خرابی تقاطعات، ساماندهی ورودی و خروجی پارکینگ صدف، نصب جدا کننده بتنی ورودی پارکینگ طبقاتی کارگزاری برای بهبود عبور و مرور ،آرامسازی ورودی شهر نیز از سایر خدماتی است که  در راستای رفاه همشهریان و مسافران محترم در ایام نوروز انجام گرفت.

 

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس تأکید کرد: آگاهی و شناخت کامل رانندگان و عابر پیاده از علایم ترافیکی و هشدار دهنده، اخباری و دانستن معنا و مفهوم هرکدام و پیروی از دستورات و پیام های آنها، بی‌شک یکی از مهمترین عوامل ایمنی تردد در تمامی معابر خواهد بود، از اینرو پیام های ترافیکی آموزش فرهنگ شهروندی در سطح شهر نصب شد.


١١:٢٣ - دوشنبه ٢١ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ٣٩٧٧    /    تعداد نمایش : ٤٤٤خروج