صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

فردا؛

تقاطع غیرهم‌سطح«شهدای غواص» بطور رسمی افتتاح می‌شود

 

شهردار بندرعباس از بهره‌برداری تقاطع غیر هم سطح«شهدای غواص» با حضور مسئولان استانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده بهره‌برداری از این تقاطع را گامی در راستای خدمات‌رسانی بیشتر به شهروندان و کاهش بار ترافیکی منطقه غرب شهر دانست و اظهار کرد: تقاطع غیر هم سطح جهانبار، بعنوان سومین تقاطع غیر هم سطح شهر بندرعباس، تجربه‌ای بزرگ را برای مجموعه عمرانی رقم زده است.

وی با اشاره به اینکه در این دوره مدیریتی شهرداری توجه ویژه‌ای به مسائل ترافیکی شده و اعتبارات قابل توجهی به این بخش اختصاص یافته، افزود: ساخت تقاطع غیر هم سطح شهدای غواص(واقع در سراه جهانبار) یک نیاز مهم ترافیکی برای شهر محسوب می‌شد و بر همین اساس عملیات عمرانی آن پس از انجام مطالعات فنی مربوطه در دستور کار قرار گرفت و طی مدت 24 ماه آماده بهره‌برداری شده است.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ريال صرف ساخت این تقاطع غیرهم‌سطح شده است، تصریح کرد: خود پروژه 170 میلیارد ريال هزینه در بر داشته و رفع معارضات و جابجایی شبکه‌های تأسیساتی و زیرساختی مانند برق، آب، مخابرات و غیره و همچنین تملک اراضی مورد نیاز پروژه نیز حدود 80 میلیارد ريال اعتبار به خود اختصاص داده که از محل بودجه‌های داخلی شهرداری بندرعباس پرداخت شده است.

امینی‌زاده با بیان اینکه این تقاطع 450 متر طول و 19 متر عرض دارد و پیاده‌رو نیز برای آن در نظر گرفته شده است، گفت: این تقاطع غیرهم‌سطح دارای 10 فندانسیون، 125 شمع به طول 3500 متر، 16 ستون و 2 کوله است.

 

وی افزود: حجم بتن‌ریزی صورت گرفته در این پروژه بالغ بر 11 هزار و 600 متر مکعب بوده و بیش از 1700 تن آرماتوربندی در ساخت آن به کار رفته است.

 


١٢:٠٥ - دوشنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٤٠١٩    /    تعداد نمایش : ٤١٨خروج