صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

بمنظور ساماندهی وضعیت ترافیکی ؛

معابر شهر بندرعباس خط کشی می‌شوند

 

در راستای ساماندهی وضعیت ترافیکی وافزایش ضریب ایمنی تردد، معابر سطح شهر بندرعباس با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال خط کشی می شوند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، حسین اخلاقی از اجرای خط کشی محوری و عابر پیاده در تقاطع‌های چراغدار و معابر پرتردد با استفاده از رنگ‌های دو جزئی خبر داد.

وی با اشاره به  اجرای خط کشی محوری و عابر پیاده با هدف افزایش ضریب ایمنی تردد، تسریع و تسهیل در تردد خودروها، برقراری نظم و تأمین امنیت شهروندان، افزود: خط کشی محوری با متراژ 26 هزار متر طول در  بلوارهای شهید بهشتی، امام موسی صدر جنوبی وشمالی، حقانی، امام سجاد(ع)،12 فروردین و بلوار آزادی اجرا شده است.

وی تصریح کرد: اجرای خط کشی عابر پیاده با رنگ دو جزئی نیز موازی با اجرای خط کشی محوری در سطح شهر و بالاخص در مکان‌های پر تردد و حادثه‌خیز در حال اجرا است که هم‌اکنون در حدود 60  نقطه از سطح شهر خط کشی عابر پیاده اجرا شده که این امر تا پایان دو ماه آینده به 100 نقطه می‌رسد.

اخلاقی گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم جهت اجرای خط کشی معابر دیگر شهر نیز ادامه دارد که امیدواریم در مدت یک ماه آینده این پروژه به پایان برسد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: خط کشی‌های دو رنگ، در تقاطع‌های سطح شهر به راحتی می‌توان مشاهده کرد که از یک سو خودروها را مجاب می‌کند که پشت خط ایست، توقف کنند و از طرف دیگر امنیت و نظم ترافیکی را در تقاطع های سطح شهر جهت عبور و مرور عابرین پیاده ایجاد می‌کند.

 

وی افزود: ارتقای ایمنی در رفت و آمدهای شهری از اهمیت ویژه ای برخودار هستند و به همین نسبت، اجرا، نگهداری و بهسازی آنها نیز حائز اهمیت است.


١٥:٤١ - دوشنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٤٠٢١    /    تعداد نمایش : ٣٣٣خروج