صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس:

لزوم تجلی گفتمان مهدویت


شهردار بندرعباس گفت: ما باید مهدویت را پیرایش کنیم و آن دروغ‌هایی که به آن بسته‌ایم را کنار بگذاریم تا به اصطلاح این گفتمان تجلی پیدا کند.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی زاده در جمع شهروندان یکی از محلات با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد:

گرامیداشت میلاد با سعادت امام زمان(عج) یکی از مسائلی است که بسيار مورد تأکید قرار گرفته است.


وی با اشاره به برگزاری مراسم های مختلف در شهر بندرعباس به مناسبت اعیاد شعبانیه و خصوصاً میلاد حضرت ولیعصر(عج)، افزود: بر اساس روایات معتبر، شب نيمه شعبان از چنان اهميتي برخوردار است كه هم‌رديف و هم‌پاي شب‌هاي قدر قرار دارد و می توان از این مسئله براي كسب فيض بهره مند شد.


شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: در اين شب مي توان با اعمال عبادي به خدا نزديك شد، چرا كه اين شب شبي شريف و ارزشمند است.


امینی زاده خاطرنشان کرد: بحثی که تحت عنوان غیبت مطرح است و ما با عنوان مهدویت از آن یاد می‌کنیم در برخی از ادیان و اقوام سابقه داشته و در بین مسلمانان هم
  بحث مهدویت مطرح است.


وی ادامه داد: اگر ما بخواهیم گفتمان مهدویت در جامعه جان بگیرد و زنده باشد، یکی از راه‌ها این است که آن را پیرایش کنیم.


امینی زاده تأکید کرد: ما باید مهدویت را پیرایش کنیم و آن دروغ‌هایی که به آن بسته‌ایم را کنار بگذاریم تا به اصطلاح این گفتمان تجلی پیدا کند.


شهردار بندرعباس اضافه کرد: سعی کرده ایم با برگزاری مراسمات مختلف و اجرای برنامه های مختلف در حد توان این ایام را تکریم کنیم و در دل محلات نظر شهروندان را به این مسئله جلب کنیم.

 

 


١٩:٣٥ - جمعه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٤٠٤٤    /    تعداد نمایش : ٢٦٩خروج