صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس:

نیازها و خواسته‌های جوانان باید توسط خودشان شناسایی شود

 

شهردار بندرعباس گفت: مشارکت جوانان در برنامه‌های مدیریت شهری، مشارکتی، محوری و کارآمد است.


به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی زاده شهردار بندرعباس ضمن تبريك ميلاد حضرت علي اكبر(ع) و روز جوان، گفت: جوانان ایران اسلامی در دوره‌های مختلف انقلاب اسلامی نشان دادند علی رغم همه کاستی‌ها با پیروی از الگوی حضرت علی اکبر(ع) به‌عنوان یک جوان آگاه، با بصیرت و ولایت مدار و... همواره در عرصه‌های مختلف حضوری آگاهانه و هوشمندانه، پرشور و با نشاط دارند که باید آن را ارج نهاد.


امینی زاده با بیان اینکه جوان مجموعه ای از استعدادهای شکوفا شده و سرشار از نیروهای ذخیره و آماده به کار است که عنوانش یادآور امیدها و آرزوهاست، افزود: در این حوزه، مشاركت اجتماعی به عنوان یك اصل انكار ناپذیر در اجرای امور خودنمایی كرده و در لایه ظریف‌تر آن مشاركت‌های داوطلبانه در حوزه شهری و خصوصاً با ظرفیت نیروی جوانی هر برنامه‌ای را به سمت موفقیت و پیروزی سوق خواهد داد.


 

این مقام مسئول با بیان اینکه مطالبات، نیازها و خواسته‌های جوانان باید توسط خودشان شناسایی شود، عنوان کرد: مشارکت جوانان در برنامه‌های مدیریت شهری، مشارکتی، محوری و کارآمد است.


شهردار بندرعباس با اشاره به اينكه امروزه در سطح جهانی، رویکرد مشارکت محوری در برنامه های مدیریت شهری تقویت شده است، گفت: اهمیت یافتن نقش عموم مردم و بصورت ویژه جوانان خلاق و دغدغه مند در اداره امور زندگی اجتماعی خود و در تقویت رویکرد مشارکت محوری مؤثر است.


وی با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از پرسنل این مجموعه را مهندسان جوان و متعد تشکیل داده اند، افزود: مدیریت شهری به عنوان یك سازمان نیمه دولتی و غیر انتفاعی كه وابستگی های زیادی به امكانات جامعه خود دارد، بایستی ساختار مدیریتی و سازمان اداری خود را به سوی یك سیستم مشاركتی و بهره گیری از انرژی سرشار این قشر از جامعه ببرد تا بتواند به بهترین وجه از شرایط و امكانات جامعه استفاده نموده و به اهداف سازمانی خود نیز نائل آید.


شهردار بندرعباس با تأکید بر اینکه جوان مجموعه ای از استعدادهای شکوفا شده و سرشار از نیروهای ذخیره و آماده به کار است که عنوانش یادآور امیدها و آرزوهاست، اضافه کرد: باید توجه داشت که جوانان ما با چالش‌های فرهنگی و هویتی متفاوتی در شهرها روبرو هستند.


١٠:١١ - شنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٤٠٤٥    /    تعداد نمایش : ٣٠٣خروج