صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

سلیمی مطرح کرد:

برگزاری دوره های تخصصی روابط عمومی طی سال جاری/ پذيرش مسئوليت در روابط عمومی نیازمند دلبستگي وعشق باشد


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری بندرعباس، مجتبی سلیمی با تبریک روز روابط عمومی اظهار کرد: امروزه يکي از تعاريف پذيرفته شده و مورد توافق درباره روابط عمومي اين است كه روابط عمومي مديريت ارتباطات بين سازمان و گروههاي اجتماعي مرتبط است.

وی با تأکید بر اینکه بر اين اساس، روابط عمومي، ميانجي بين سازمان و گروههاي اجتماعي داخلي و بيروني است، افزود: روابط عمومي در اين بخش بايد بتواند بين منافع سازمان و منافع گروههاي اجتماعي هماهنگي ايجاد کند و اين هماهنگي ضرورتاً بايد همسنگ و همتراز باشد، چرا که هر سازماني صرف نظر از نوع وظايف و فعاليت ها، محتاج تنظيم ارتباطات خود با مخاطبان و بهره مندان از خدمات و محصولات آن است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: یقیناً نهاد روابط عمومي براي اثر گذاري و ايفاي نقش مؤثرتر نيازمند تغيير نگرش، متناسب با نياز هاي زمانه است و پذيرش مسئوليت در آن بايد توأم با دلبستگي و عشق باشد که با چاشني عقل و انديشه و برنامه ريزي و پيگيري به بار بنشيند.

سلیمی بیان کرد: نگرش بنيادي و ريشه اي در روابط بسيار مهم است و هدف هاي آينده در هر مقطع زماني، بايد از پيش ترسيم شود، زيرا نگاهي که در روزمرگي اسير شود گرفتار انجماد و ايستايي می شود.

وی با تأکید بر اینکه بر اساس تجارب علمي و توصيه هاي علمي مناسب ترين حرکت ها در روابط عمومي، برنامه هايي است که دست کم يک دوره چند ساله را پوشش دهد، گفت: روابط عمومي در يک ديدگاه تخصصي نوعي مديريت با عملکردي آگاهانه، پيوسته و برنامه ريزي شده است که باید شکل گيري افکار عمومي منطبق با سياست هاي سازمان را رسالت بزرگ خود دانسته و بر اساس آن ميان ارکان مختلف سازمان و افکار عمومي حسن تفاهم ايجاد کرد.

سلیمی اضافه کرد: در مجموعه بزرگ شهرداری بندرعباس با وجود 13 سازمان وابسته و سه منطقه شهری، سعی شده همبستگی و کارآمدی میان نیروها افزایش یافته و فعالیتها به سمت تخصصی شدن پیش برود.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری بندرعباس تصریح کرد: در این زمینه، طی سال گذشته چند دوره تخصصی و عمومی ویژه همکاران این بخش برگزار شد که این دوره ها طی سال جاری نیز ادامه می یابد.

وی همچنین با تبریک روز روابط عمومی به کلیه فعالین این بخش و خصوصاً خانواده بزرگ روابط عمومی های شهرداری بندرعباس، افزود: امیدواریم با تخصصی تر شدن روابط عمومی ها، در توسعه و آبادانی شهر سهم بیشتری داشته باشیم.

 

 

 


١٠:١٠ - چهارشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٤٠٥٢    /    تعداد نمایش : ٤٢٤خروج