صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

ترابی خبر داد:

اهدای جوایز نفیس در ازای دریافت پسماند خشک/ تداوم آموزش‌های چهره به چهره

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس گفت: شهروندان با تحویل پسماند خشک به غرفه‌های بازیافت، کارت قرعه‌کشی دریافت ‌کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، پطرس ترابی با اعلام این خبر اظهار کرد: شهروندان می‌توانند با تحویل پسماند خشک خود به ایستگاه‌های تفکیک زباله از آنها قبض شرکت در قرعه‌کشی را دریافت نمایند.

ترابی با بیان اینکه در سال گذشته طی مراسمی به 20 نفر از شهروندان جوایزی به قید قرعه اهدا شد، اضافه کرد: طی این فرایند شهروندان پسماندهای خشک تفکیک شده خود را به نزدیک‌ترین غرفه بازیافت تحویل داده و در قبال آن کارت قرعه‌کشی دریافت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس با بیان اینکه تفکیک زباله از مبداء تأثیرات بسیار مثبتی به همراه دارد، اظهار کرد: تفکیک زباله از مبداء باعث حفظ محیط زیست و ثروت‌های ملی و منابع طبیعی می‌شود، به طوری که با بازیافت کاغذ، درختان جنگلی حفظ می‌شود و یا با بازیافت پلاستیک‌ها، بشکه‌های نفت ذخیره می‌شود.

وی در خصوص نحوه آموزش مدیریت پسماند و جمع‌آوری و تفکیک از مبدأ گفت: امسال نیز مانند سال گذشته آموزش چهره به چهره درب منازل، آموزش گروه‌های کودک و نوجوان در مدارس و آموزش در مساجد با همکاری ائمه جماعت و... ادامه دارد.

ترابی با اشاره به اینکه شهروندان با تحویل پسماند خشک به غرفه‌های بازیافت، کارت قرعه‌کشی دریافت می‌کنند، تصریح کرد: این سازمان آمادگی اهدا سطل زباله جهت کاغذهای باطله را به سازمان‌ها و نهادها را دارد که هر چهارشنبه توسط نیروهای سازمان با مراجعه به محل، جمع آوری می‌شود.

 

ترابی در تعریف پسماندهای خشک گفت: پسماندهای خشک شامل نان خشک، انواع فلزات، بطری‌ها، پلاستیک‌ها، لاستیک، کاغذ و کارتن، شیشه، ظروف یکبار مصرف و...  است.
وی خاطرنشان کرد: ضمن تقدیر و تشکر از شهروندانی که در امر تفکیک زباله از مبدا همکاری و مشارکت دارند از آنان درخواست می‌شود در قدم اول به فکر کاهش تولید زباله باشند و در گام بعدی کار تفکیک از مبدا را انجام دهند.


١٢:٤٩ - شنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٠٩٨    /    تعداد نمایش : ٤١٣خروج