صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور قاریان کشوری برگزاری طرح نسیم همدلی ۳ ادامه دارد

به همت سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس در طرح نسیم همدلی ۳ در ایام ماه مبارک رمضان ویژه‌برنامه‌های قرآنی به مدت سی شب در سی مسجد، سی جز تلاوت قرآن کریم صورت می‌گیرد که طی سه شب از آن در سه مسجد با حضور قاریان بین‌المللی و استانی این مراسم رنگ خاصی به خود می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس، مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن است و طبیعتاً مساجد شهر بندرعباس می‌توانند بستر مناسبی برای اجرای برنامه‌های قرآنی و جذب جوانان و نوجوانان به مجالس و محافل قرآنی باشند.

محمدمهدی جهانبخش ادامه داد: مساجد خانه اصلی فعالیت‌های قرآنی به شمار می‌روند و مناسب است والدین برای بهره بردن بیشتر فرزندان خویش از آثار و برکات ماه مبارک رمضان آن‌ها را به مساجد رهنمون کنند.

وی با اشاره به فعالیت‌های ویژه قرآنی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: برگزاری جلسات روزانه جز خوانی توسط اساتید برتر استان با هدف افزایش تلاوت نور، برگزاری مسابقات قرآنی با اهداف آموزشی ویژه کودکان و نوجوانان، تجلیل از خادمین مساجد و برگزاری مراسم افطاری بعد از پایان هر جلسه  از جمله فعالیت‌های قرآنی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس در ماه مبارک رمضان است.

جهانبخش افزود: در ادامه این طرح در ماه مبارک رمضان تصمیم به آن گرفتیم با دعوت از قاریان بین‌المللی و استانی در هرچه باشکوه برگزار کردن و عطرآگین‌تر کردن مساجد به کلام الهی در این ایام  تلاش کنیم.

وی بیان کرد: در همین راستا سه مسجد در سه منطقه شهری را با همکاری مناطق سه‌گانه شهرداری بندرعباس برای برگزاری این مراسم انتخاب کردیم که دوشنبه ۲۲ خردادماه این مراسم باشکوه با همکاری بانک مهر اقتصاد در مسجد علی ابن ابیطالب در محله داماهی برگزار می‌شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس ابراز کرد: همچنین این مراسم با حضور قاریان بین‌المللی و استانی، سه‌شنبه ۳۰ خردادماه در مکتب الزهرا واقع در کوی ملت و پنج‌شنبه ۱ تیرماه در حسینیه جهرمیهای مقیم بندرعباس برگزار می‌شود.

گفتنی است برنامه‌های نسیم همدلی ۳ در سومین سال برگزاری خود همچنان تا آخر ماه مبارک رمضان در ۳۰ مسجد از شهر بندرعباس با حضور قاریان استانی در حال برگزاری است.

 


 


١٤:٢٨ - يکشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤١٠٦    /    تعداد نمایش : ٣٥٧خروج