صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس:

«روز قدس» همان روز صدور گفتمان انقلاب به جهان است/ دشمن از حضور جدی ملت‌ها در صحنه هراس دارد

شهردار بندرعباس گفت: انتخاب روز قدس از سوی رهبر بیدار انقلاب، حضرت امام‌ خمینی(ره) نشان داد تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی به وسعتی فراتر از خاک ایران می‌اندیشد و هرگز در درون مرزهای خود زندانی نخواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با اشاره به در پیش بودن روز جهانی قدس، اظهار کرد: از ابتدای نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس، دشمنان همواره سعی کرده اند که این روز را تضعیف کنند.

وی با تأکید بر اینکه روز قدس، روزی است که تمام مسلمین جهان برای نابودی شیطان بزرگ آمریکا و اسرائیل نامشروع متعهد و یک دست می‌شوند، افزود: در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان مسلمین جهان برای آزادی قدس شریف و مقابله با توطئه‌های دشمن و برای نابودی رژیم جعلی صهیونیزم همانند رودخانه خروشان در جهان سرازیر می شوند و در راهپیمایی فریاد انزجار از تحرکات غیربشری سر می‌دهند.

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه می توان با صراحت اعلام کرد که روز قدس همان روز صدور گفتمان انقلاب اسلامی به جهان با کلید واژه مبارزه با استکباراست، خاطرنشان کرد: این حرکت عظیم که نشان از یکپارچگی امت مسلمان برای آزادی قدس و حمایت از مردمان فلسطین دارد، باعث نگرانی‌های گسترده دشمنان اسلام و مسلمین می‌شود.

امینی‌زاده با تأکید براینکه روز قدس، روز زنده کردن این یاد و این نام است، ادامه داد: امسال هم با توفیق الهی شهرندان فهیم و بصیر در بندرعباس مانند سایر نقاط کشور روز قدس را گرامی می‌دارند.

وی تصریح کرد: انتخاب روز قدس از سوی رهبر بیدار انقلاب، حضرت امام‌ خمینی(ره) نشان داد تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی به وسعتی فراتر از خاک ایران می‌اندیشد و هرگز در درون مرزهای خود زندانی نخواهد شد.

شهردار بندرعباس گفت: روز قدس، روز تجلی شکوه و عظمت امت اسلامی، رستاخیز استکبار ستیزی ملل مسلمان جهان، روز وحدت همه انسان‌های حقیقت‌خواه و عدالت‌دوست، و روز ستیز همیشگی با صهیونیسم و امپریالیسم غارتگر است.

امینی‌زاده تأکید کرد: روز قدس، روز کنار گذاشتن سلیقه‌ها و پیوستن قطره‌ها به اقیانوس جاری انسان‌هاست و روزی است.

وی در انتها ضمن دعوت شهروندان فهیم بندرعباسی به شرکت در راهپیمایی روز قدس، اظهار کرد: روز قدس می‌تواند در متنبه کردن جهان اسلام به مسئله فلسطین و خطر صهیونیست‌ها و یکپارچه کردن جامعه اسلامی علیه این خطر نقش ایفا کند.

 

 


٠٩:١٥ - پنج شنبه ١ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٤١٣٥    /    تعداد نمایش : ٢٥٦خروج