صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس:

باغ‌موزه 12 تیر در بندرعباس سال‌هاست راکد مانده است/ احکام صادرشده علیه شهرداری مربوط به سنوات گذشته است

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: 29 سال از پرواز ابدی هواپیمای جمهوری اسلامی می‌گذرد که حقوق بشر آمریکا را رسوا کرد؛ فاجعه 12 تیر هنوز به‌عنوان نمادی از حقوق بشر آمریکایی یاد می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، پرویز سالاری با بیان اینکه 29 سال از پرواز ابدی هواپیمای جمهوری اسلامی می‌گذرد که حقوق بشر آمریکا را رسوا کرد، افزود: در این پرواز 290 مسافر که 26 کودک و 46 تبعه خارجی حضور داشتند که 7 دقیقه پس از پرواز این فاجعه رخ داد.

سالاری با تصریح اینکه این عمل اوج جنایت آمریکا را نشان می‌دهد که به یک هواپیمای مسافربری هم رحم نمی‌کند، اظهار کرد: به طوریکه علی‌رغم اعتراف فرمانده ناو وینسس، ویلیام راجرز به‌اشتباه خود در قبال این جنایت ضد بشری، به او مدال افتخار می‌دهند که این نشان از هدفمند بودن سرنگونی این هواپیماست.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه یاد و خاطره شهدای بی‌گناه حادثه 12 تیر هرگز از یاد نخواهد رفت، خاطرنشان کرد: یاد کودک سه‌ساله لیلا بهبهانی و همچنین فاطمه زیدسرایی درحالی‌که کودک خود را در آغوش گرفته بود که بعد از سه ساعت پیدا شد و نظر تمام رسانه‌های خارجی و داخلی را به خود جلب کرد را گرامی می‌داریم.

سالاری با بیان اینکه این فاجعه هیچ‌گاه ذهن مدعیان دروغین حقوق بشر را به خود جلب نکرد تصریح کرد: فهرست جنایات ایالات‌متحده آمریکا علیه کشور ما آن‌قدر طولانی است که نمی‌توان به‌سادگی آن‌ها را مورد اشاره قرارداد.

وی در ادامه افزود: از کودتا علیه دولت ایران در سال 32 گرفته تا تجاوز نظامی در عملیات طبس و تحریم‌های رنگارنگ اقتصادی که همین تنوع بالای جنایات آمریکا باعث شد نمایندگان مجلس طرحی تصویب کنند که دولت را موظف به پیگیری حقوقی جنایات آمریکا علیه ملت ایران کند.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس اضافه کرد: اکنون‌که جنایات آمریکا علیه ایران بیشتر شده، ملت ایران منتظر اقدامات عملی مسئولین در قبال این‌همه نقض حقوق بشر است.

سالاری با بیان اینکه این‌یک جنایت ملی و بین‌المللی است، عنوان کرد: برگزاری یادواره شهدا در حد بین‌المللی ضعف و زبونی آمریکا را به رخ جهانیان خواهد کشید.

وی افزود: از مسئولین می‌خواهیم در ساخت مجموعه‌ای نمادین ازجمله ساخت مرکز فرهنگی و باغ‌موزه از این جنایات فجیع که نماد مظلومیت ملت ایران به‌ویژه ساحل‌نشینان خلیج‌فارس است و سال‌هاست در ساحل بندرعباس راکد مانده است، همت بیشتری به خرج دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به نامگذاری بلوار ساحلی تحت عنوان شهدای 12 تیر، خاطرنشان کرد: مقرر شد با همکاری بنیاد شهید و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس عکس‌های شهدای 12 تیر در این بلوار نصب شود که تاکنون اجرایی نشده است.

سالاری خاطرنشان کرد: در این راستا و به‌منظور حفاظت و بهره‌برداری از آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و ثبت حماسه‌های جاودانه شهدا و ساحل‌نشینان خلیج‌فارس و احیا آثار فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی و جلوگیری از نابودی و تحریف این میراث گران‌بها‌ تفاهم‌نامه‌ای بین اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و شورای شهر بندرعباس در کمیسیون فرهنگی تدوین شد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه خواستار هماهنگی بیشتر بین شهرداری بندرعباس و مقام‌های قضایی استان در ارتباط با حقوق شهروندان و شهرداری هستیم، گفت: طی چند ماه گذشته احکام متعددی علیه شهرداری در خصوص احداث معابر و تأسیسات شهری به‌ویژه پل رسالت صادرشده که مربوط به سنوات گذشته است و این درصورتی‌ است که قدمت بسیاری از تأسیسات به سال‌های دور برمی‌گردد، انتظار است شهردار ارتباط و تعامل بیشتری با دستگاه قضایی در حفظ حقوق شهرداری برقرار کند.


١٢:١٠ - سه شنبه ١٣ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٤١٦٢    /    تعداد نمایش : ٣١٣خروج