صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

مشاور شهردار بندرعباس:

بانوان بیشترین نقش را در مدیریت پسماند خانگی دارند

مشاور شهردار بندرعباس در امور بانوان گفت: بانوان بیشترین نقش را در مدیریت پسماند‌های خانگی دارند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، پری صیادی در دیدار با مدیرعامل و کارکنان سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس اظهار کرد: مشارکت عمومی، یک اصل مهم در مدیریت اصولی پسماند شهری است که اطلاع‌رسانی، آموزش و توانمندسازی از ملزومات آن است.

وی افزود: به منظور افزایش مشارکت عمومی در مدیریت پسماند، علاوه بر آموزش عمومی باید امکانات لازم برای مشارکت مردم نیز فراهم شده و گسترش یابد.

مشاور شهردار بندرعباس در امور بانوان با تأکید بر اینکه بانوان بیشتری نقش را در مدیریت پسماندهای خانگی دارند، ادامه داد: تکرار و استمرار برنامه‌های آموزشی در این زمینه و بهره‌گیری از ابزارهای نوین اطلاع‌رسانی در راستای فرهنگسازی و ترویج فرهنگ مدیریت پسماند از طریق تفکیک‌سازی یک مسئله مهم در این زمینه است.

صیادی خاطرنشان کرد: کاهش ظروف و وسایل یکبار مصرف یک موضوع بسیار مهم در زمینه حفاظت از محیط زیست است که در خانواده‌ها باید بیش از پیش نسبت به آن توجه شود.

وی بیان کرد: تغییر الگوی مصرف و روی آوردن به درست مصرف کردن کالاها، انرژی و منابع بنیادی‌ترین رویکرد در جلوگیری از تخریب محیط زیست است.

 

اضافه می‌شود، در ادامه این نشست خانم معصومه میرزاخواه به عنوان مشاور امور بانوان در سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس منصوب شد.


١٤:٥٣ - سه شنبه ١٣ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٤١٦٣    /    تعداد نمایش : ٣٤٨خروج