صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس خبر داد:

تشکیل سازمان حمل‌ونقل بار و کالا/ عدم اخذ مجوز، منجر به قطع سهمیه سوخت وسایط نقلیه حمل بار می‌شود

معاون حمل و نقل‌ و ترافیک شهرداری بندرعباس بیان اینکه کار ثبت‌نام از ناوگان حمل بار و کالا بندرعباس آغاز شده و در حال انجام است، گفت: رانندگان وسایط حمل بار و کالا اعم از دیزلی و بنزینی می‌توانند با مراجعه به سازمان اتوبوسرانی شهر و حومه بندرعباس در طرح ساماندهی مربوطه ثبت‌نام کرده و از مزای این طرح بهره‌مند شوند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، بابک هاشمی در این ارتباط اظهار کرد: به منظور ساماندهی و بهبود وضعیت حمل‌ونقل بار در شهر و استفاده از امکانات بخش‌های مختلف از جمله بخش خصوصی و تعاونی در امر جابجایی مدیریت‌شده بار، کالا و در راستای اجرای اهداف و وظایف مندرج در قانون و آیین‌نامه‌های مذکور، سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای درون شهری و حومه در دستور کار این شهرداری قرار گرفته است.

وی با اشاره به مزایای ساماندهی وضعیت بار و کالای درون شهری افزود: دستورالعمل مربوط به تأسیس سازمان حمل و نقل بار و کالا تدوین شده و موضوع ساماندهی حمل بار و کالا تا تشکیل این سازمان به سازمان اتوبوسرانی شهر و حومه بندرعباس واگذار شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس گفت: نظام‌مند کردن وضعیت جابجایی و ارائه خدمات مناسب به فعالین این بخش و بالا بردن اعتماد شهروندان به کارایی و خدمات این حوزه و کاهش مشکلات ترافیکی موجود از مزایای راه‌اندازی این سازمان است.

وی با بیان اینکه کار ثبت‌نام از ناوگان حمل بار و کالا در حال انجام است، ادامه داد: دریافت سوخت این وسایط نقلیه و تردد در سطح شهر بندرعباس منوط به اخذ مجوز و پروانه‌های لازم از مجموعه شهرداری بوده که این امر به سازمان اتوبوسرانی شهر و حومه بندرعباس محول شده است.

هاشمی بیان کرد: شرکت‌هایی که در زمینه حمل و نقل بار و کالا و ناوگان حمل بار شخصی در سطح شهر بندرعباس و حومه کار می‌کنند، ملزم به ثبت‌نام در طرح مربوطه از طریق سازمان اتوبوسرانی شهر و حومه بندرعباس هستند.

این مقام مسئول با بیان اینکه وزارت کشور برای ثبت‌نام متقاضیان سوخت خودروهای حمل بار و کالا یک سایت مشخص را به شهرداری معرفی کرده است، اظهار کرد: از این پس تخصیص سوخت به این ناوگان منوط به ثبت‌نام در این سامانه است و ثبت‌نام در این سامانه نیز نیازمند اخذ پروانه از شهرداری است که این پروانه بهره‌برداری و پروانه حمل و نقل باید از طریق سازمان اتوبوسرانی اخذ شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه دارندگان این وسایط نقلیه باید هر چه سریعتر نسبت به ثبت‌نام در سازمان اتوبوسرانی شهرداری بندرعباس اقدام کنند، افزود: قطعاً لازمه بهره‌مندی از مزایای این طرح نیازمند ثبت‌نام رانندگان در بازه زمانی مشخص شده است.

 

 


١١:٣١ - سه شنبه ٢٠ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٤١٧٧    /    تعداد نمایش : ٣٦١خروج