صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

معاون خدمات‌شهری شهرداری بندرعباس خبر داد:

تغییر زمان آبیاری فضای سبز در فصل گرم

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس گفت: در فصل تابستان به منظور جلوگیری از هدررفت آب، کار آبیاری فضای سبز شهری در شب انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، محسن یکتاپور در این ارتباط اظهار کرد: با توجه به دمای بالای هوا، اغلب آبیاری‌های فضای سبز شهری در شب انجام می‌شود و با مدیریت منابع آبی به دنبال مدیریت این موضوع هستیم.

وی با اشاره به گرمای هوا و کمبود منابع آبی برای آبیاری فضای سبز، افزود: در حال حاضر برای آبیاری این فضاها از زه آب‌های سطحی و سیستم آبیاری قطره‌ای برای بالا بردن بهره‌وری استفاده می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه داشتن برنامه‌های منظم در مدیریت منابع آبی باعث بهبود عملکرد و بهره‌وری بیشتر در آبیاری فضای سبز می‌شود، گفت: با توجه به این مهم، تغییر ساعت آبیاری فضای سبز در فصل تابستان در دستور کار قرار گرفت و امیدواریم شهروندان نیز با رعایت نکات مهم حفظ و نگهداری فضای سبز به خصوص زمان مناسب آبیاری باعث صرفه جویی در این نعمت بزرگ الهی شوند.

یکتاپور با تاکید بر اینکه یکی از سیاست‌های اصلی این معاونت در بحران شدید آب کشور استفاده از راهکارهای بهینه و درست مصرف کردن منابع آبی برای آبیاری فضای سبز شهری است، بیان کرد: در این بخش با تلاش همکاران سازمان پارکها و فضای سبز و شهرداری‌های مناطق سه‌گانه بندرعباس اقدام به جداسازی بخش عمده‌ای از آب شرب در جهت آبیاری فضای سبز که یکی از ریه‌های حیاتی و مهم شهر است صورت پذیرد و همچنین استفاده از راهکارهای مدیریت منابع آبی در جهت آبیاری فضای سبز در دستور کار قرار دارد.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه در بوستانهای شهر بندرعباس با شناسایی منابع جدید آبی مانند چاه‌ها و اجرای سیستم‌های آبیاری قطره‌ای و زه آب ساختمان‌ها تلاش می‌شود، میزان مصرف آب در بخش شهری کاهش چشمگیری داشته است، افزود: با استفاده از زه آب‌های ساختمانی در آبیاری فضای سبز شهری به دنبال این هستیم که سرسبزی و طراوات بوستان‌ها را حفظ نموده و از هدررفت آبهای ناشی از کارهای ساختمانی و تخلیه زمین‌ها و سفره‌های آب زیرزمینی در این شهر جلوگیری کنیم.

 

 


١٣:٣٦ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٤١٨٢    /    تعداد نمایش : ٣٢٥خروج