صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

ملایی نسب
ملایی‌نسب:

رفتار و ظاهر کارکنان دستگاه‌های اجرایی توسط مردم نقد می‌شود

سرپرست مدیریت بازرسی و رسیدگی به شکایات شهرداری بندرعباس گفت: كاركنان و پرسنل دستگاه‌های اجرايی به دليل ارتباط مستقيم همواره اعمال و رفتار آنها از سوی مردم مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد، بنابراين رفتار و گفتار حسنه و اخلاق‌مدار‌ آنها تأثير فراوانی در استقرار ارزش‌های اخلاقی به‌ويژه عفاف و حجاب دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، ملایی‌نسب اظهار کرد: عفت، موضوعی درونی است و گستره آن شامل ظاهر، گفتار، کردار و پوشش افراد می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات استکبار جهانی و عوامل آنان در از بین بردن ظواهر دین مانند حجاب و در پی آن، تضعیف باورهای دینی مسلمانان در کشورهای اسلامی، خاطرنشان کرد: همواره علما و ائمه‌ جماعات با محوریت مساجد و حوزه‌های علمیه در برابر دسیسه‌های این عده ایستادند.

این مقام مسئول گفت: كاركنان و پرسنل دستگاه‌های اجرايی به دليل ارتباط مستقيم همواره اعمال و رفتار آنها از سوی مردم مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد، بنابراين رفتار و گفتار حسنه و اخلاق‌مدار‌ آنها تأثير فراوانی در استقرار ارزش‌های اخلاقی به‌ويژه عفاف و حجاب دارد.

سرپرست مدیریت بازرسی و شکایات شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: دشمن با تخریب و تضعیف جایگاه مساجد در کشورهای اسلامی در اندیشه حذف باورهای اصیل دینی مانند حجاب و جایگزین کردن اندیشه‌های سکولار و سطحی از دین در جوامع آن‌ها است.

ملایی‌نسب با بیان اینکه انقلاب اسلامی توانست فرهنگ ناب اسلامی را در سراسر جهان بگستراند و زمینه‌ساز تحولات گسترده در کشور نیز شد، اضافه کرد: مسئولان باید برای گسترش دین‌داری و انجام رفتارهای منطبق با دستورات اسلام تلاش کنند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی برای برگزاری جلسات آموزشی ـ توجیهی عفاف و حجاب پیشگام شوند و در این زمینه به مساجد کمک‌های مالی کنند.

سرپرست مدیریت بازرسی و شکایات شهرداری بندرعباس گفت: گسترش عفاف و حجاب در جامعه، نیازمند سیاستِ دینی است.

 

ملایی‌نسب با بیان اینکه در زمینه ترویج عفاف و حجاب کارکنان مجموعه شهرداری بندرعباس برنامه‌های مدونی برگزار می‌شود، تصریح کرد: كاركنان دستگاه‌های اجرايی به‌عنوان الگوی اخلاقی و اجتماعی در جامعه به‌شمار رفته و بايد تلاش كنند با رعايت ارزش‌های اسلامی موجب نهادينه شدن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه شوند.


١٣:٣٠ - چهارشنبه ١٤ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٤١٩٣    /    تعداد نمایش : ٤٣٥خروج