صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

مرکز کنترل ترافیک
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس خبر داد:

نصب 70 دوربین شهری در معابر بندرعباس/ منتظر چراغ سبز راهور هستیم

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس گفت: 70 دوربین کنترل و نظارت ترافیکی توسط شهرداری در سطح شهر نصب شده اما برای بهره‌برداری از آن نیازمند اعلام آمادگی و حضور نیروهای پلیس راهور هستیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، بابک هاشمی در این ارتباط اظهار کرد: در اکثر شهرهای بزرگ و پیشرفته دنیا به منظور ارتقاء احاطه مدیریت شهری بر کلیه رویدادها و وقایع اثرگذار شهر، از فن‌آوری‌های نوین نظارت از راه دور استفاده می‌شود.

معاون حمل‌‍ونقل و ترافیک شهرداری بندرعباس با بیان اینکه با استقرار ساختاری یکپارچه به عنوان مرکز فرماندهی شهر، امکان اعمال تدابیر مدیریتی در خصوص رویدادها و حوادث مختلف شهر فراهم می‌شود، گفت: مرکز مدیریت و کنترل ترافیک شهرداری بندرعباس فاز اول آن در سال 1394 به بهره‌برداری رسید و در سال گذشته نیز فاز دوم آن به بهره‌برداری رسید و در سال آتی فراخوان فاز سوم را برگزار می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه با هدف دستیابی شهروندان به اطلاعات ترافیکی جهت انتخاب مسیر، استفاده بهینه از معابر شهری، افزایش ایمنی، کاهش مصرف سوخت و آلودگی‌های ناشی از ترافیک و ایجاد یك سیستم مدیریت یكپارچه ترافیك این مهم راه اندازی شده است، گفت: در حال حاضر 70 دوربین حرفه‌ای اعم از نظارت تصویری، ثبت سرعت و ترددشمار در شهر بندرعباس نصب شده است.

هاشمی با تأکید بر اینکه امیدواریم در این زمینه سایر ارگان‌ها همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند، تصریح کرد: برای بهره‌برداری بهینه و مفید از این دوربین‌ها  امیدواریم که پلیس تکنولوژی مربوطه را در این مرکز مستقر نماید تا بتوانیم با همیاری همدیگر آنها را به بهره‌برداری برسانیم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری بندرعباس با بیان اینکه شهرداری دوربین‌های ثبت سرعت را نصب کرده و اکنون باید مورد استفاده قرار بگیرد، ادامه داد: دوربین‌هایی جهت شناسایی و جریمه رانندگان متخلف در تقاطع‌ها نصب شده، اما متأسفانه نیروی مورد نیاز این امر در مرکز کنترل مستقر نشده است.

هاشمی بیان کرد: علی‌رغم اینکه در بسیاری از شهرها این تعاملات وجود دارد، ولی متأسفانه در این مورد ما تعاملات لازم را ندیده‌ایم و امیدواریم که دوستان ما در پلیس راهور این همکاری را داشته باشند.

این مقام مسئول با اشاره به جمع‌آوری سرعت‌گیرهای فرسوده و قدیمی از سطح شهر، بیان کرد: با اخذ مجوز از شورای ترافیک استان، سرعت‌کاه‌های جدید نصب و سرعت‌گیرهای فرسوده که در شهر وجود داشتند، جمع‌آوری شده است.

 

هاشمی با بیان اینکه سرعت‌گیرهای بدون مجوز جمع‌آوری می‌شوند، افزود: اگر در مکانی قبلاً سرعت‌گیر وجود داشته ولی در حال حاضر وجود ندارد، به دلیل این است که آن سرعت‌گیر یا سرعت‌کاه بدون مجوز بوده یا به نوعی دیگر با توجه به اصلاحات خیابان‌ها، نیازی به سرعت‌گیر و سرعت‌کاه نبوده و مشکل مرتفع شده است.


١٢:٥٠ - چهارشنبه ٢٨ تير ١٣٩٦    /    شماره : ٤٢٠٠    /    تعداد نمایش : ٤١٢خروج