صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

ممیزی
برآهویی تشریح کرد:

جزئیات و مزایای اجرای طرح ممیزی املاک در بندرعباس

مدیر درآمد، املاک و نوسازی و رئیس ستاد ممیزی املاک شهرداری بندرعباس با اشاره به مزایای اجرای طرح ممیزی املاک، گفت: در این طرح کلیه املاک و ساختمان‌ها اعم از عرصه و اعیان ممیزی و شناسنامه‌دار شده و کاربری آنها مشخص و ثبت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، شهباز برآهویی در این ارتباط اظهار کرد: این طرح با هدف ساماندهی و مدیریت بهینه شهری برای انجام دقیق برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری کلان مدیریتی در حوزه مسائل شهری اجرا می‌شود.

وی افزود: بر اساس ماده 9 قانون نوسازی و عمران شهری، شهرداری‌ها موظف شده‌اند هر پنج سال یک بار، ممیزی عمومی را در محدوده قانونی شهرها انجام دهند.

مدیر درآمد، نوسازی و رئیس ستاد ممیزی املاک شهرداری بندرعباس ادامه داد: خطاهای موجود در اسناد و مدارک بایگانی، عدم دسترسی به سوابق ملک، ثبت اطلاعات به صورت تکراری در واحدهای مختلف، غیر قابل تفکیک بودن اطلاعات با سایر عوارض فیزیکی در نقشه‌ها، فقدان نقشه‌هایی که مرز املاک را نشان دهند و ... از جمله معایب سیستم سنتی شهرداری‌ها است.

برآهویی خاطرنشان کرد: در این طرح کلیه املاک و ساختمان‌ها اعم از عرصه و اعیان ممیزی و شناسنامه‌دار شده و کاربری آنها مشخص و ثبت می‌شود.

وی با بیان اینکه از اطلاعات بدست آمده می‌توان به منظور تحلیل مناسبی از سرانه‌های فضای سبز، فرهنگی تفریحی و ورزشی در شهر بندرعباس استفاده کرد، ادامه داد: با اجرای این طرح همچنین املاک خالی و مجهول‌المالک نیز مشخص می‌شوند.

مدیر درآمد، نوسازی و رئیس ستاد ممیزی املاک شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: از دیگر مزایا و فواید انجام ممیزی، این است که اطلاعات موجود در شهرداری تکمیل شده و می‌توان از آنها در تخصیص عادلانه عوارض و بهاء خدمات مختلف شهری از جمله نوسازی، جمع‌آوری پسماند، تابلوهای تجاری‌، خدمات آتش نشانی و تخصیص امکانات اتوبوسرانی و تاکسیرانی و ارائه خدمات عمرانی، فضا سازی شهری و اصلاح یا احداث معابر جدید، توزیع عادلانه امکانات و فضاهای شهری در محلات مختلف و دهها خدمات دیگر را استفاده کرد.

 

وی با تأکید بر اینکه همه سازمانها، نهادها و مردم باید در راستای هر چه بهتر شدن این طرح همکاری کنند، اظهار کرد: علیرغم اینکه در همه امور اشتباهاتی صورت می‌گیرد، اما پیاده‌سازی طرح ممیزی باید با دقت و ظرافت خاصی صورت گیرد.


١٣:٥٣ - دوشنبه ٢ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٢٠٧    /    تعداد نمایش : ٤٠٠خروج