صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

فرجام دانش
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس:

تعداد خودروهای بالابر آتش‌نشانی به 6 دستگاه می‌رسد/ تاکید شهردار به جدیت و حساسیت در ایمنی

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با تأکید بر اینکه ما میراث‌دار بی‌مدیریتی مسئولین سابق در زمینه شهرسازی و ایمنی هستیم، ادامه داد: خوشبختانه شهرداری بندرعباس در این دوره مدیریتی به سمتی رفته که در تصمیمات خود دستورالعمل ایمنی شهر را لحاظ می‌کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، فرجام دانش در دومین سالگرد گرامیداشت آتش‌نشان شهید«برکت جوذری» که در سالن فردوسی شهرداری بندرعباس برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید و سایر شهدای آتش‌نشان، اظهار کرد: مجتمع‌های ستاره جنوب و هتل هرمز 11 سال قبل و متأسفانه بدون تائیدیه ایمنی از آتش‌نشانی، پایان کار گرفته بودند.

وی با اشاره به اینکه از زمان اخذ پایان کار تا زمان حادثه 11 بار اخطاریه برای هرکدام از این دو ساختمان صادر شده بود، افزود: عدم وجود سیستم اعلام و اطفاء حریق، عدم آموزش نگهبانان و کارکنان این مجتمع، بی‌توجهی نسبت به آتش‌سوزی رخ داده، معابر تنگ و غیر استاندارد، مزاحمت تیرهای برق، ازدحام جمعیت مزاحم و... از مواردی بودند که کار امدادرسانی را دشوارتر کردند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با تقدیر از آتش‌نشانی سایر دستگاه‌ها و صنایع که در برخی از عملیات‌های بزرگ کمک‌رسانی داشتنه‌اند، ادامه داد: علیرغم وجود همه این مسائل، توانستیم با تلاش پرسنل زحمتکش آتش‌نشانی، 22 نفر را نجات دهیم.

دانش ادامه داد: مسدود بودن درب پشت‌بام، عدم وجود نقشه تأسیسات ساختمانی و مسدود بودن پله‌های فرار ستاره جنوب که از سوی مدیر این مجتمع به انباری تبدیل شده بودند از دیگر موانعی بود که کار امدادرسانی را دشوارتر کرد.

وی بیان کرد: در نهایت، وقتی یک ساختمان استعلام ایمنی را نمی‌گیرد و خودسرانه در صدد دور زدن قانون به قیمت جان دیگران است، مشکلاتی مانند حریق و خسارات ستاره جنوب پیش می‌آید.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: آتش‌نشانی شهرداری بندرعباس در بحث تجهیزات، حرف‌های زیادی برای گرفتن در سطح کشور دارد اما باید بپذیریم که علیرغم همه حمایت‌ها و توجهات، با استانداردها و تجهیزات روز دنیا فاصله زیادی داریم.

دانش گفت: شهر تهران به عنوان پایتخت کشور با 12 میلیون نفر جمعیت، تنها 11 خودروی بالابر دارد و آتش‌نشانی شهرداری بندرعباس با 600 هزار نفر جمعیت، 3 خودروی بالابر دارد.

وی افزود: البته تا شهریور سال جاری سه دستگاه خودروی بالابر دیگر به ناوگان ایمنی شهر بندرعباس افزوده می‌شود تا از این حیث به امکانات خوبی دسترسی داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با تأکید بر اینکه ما میراث‌دار بی‌مدیریتی مسئولین سابق در زمینه شهرسازی و ایمنی هستیم، ادامه داد: خوشبختانه شهرداری بندرعباس در این دوره مدیریتی به سمتی رفته که در تصمیمات خود دستورالعمل ایمنی شهر را لحاظ می‌کند.

دانش تصریح کرد: شاید خیلی از افراد به دنبال رفع موانع ایمنی برخی ساختمان‌ها از طریق روابط و فشار باشند و در این زمینه درخواست‌هایی داشته باشند، اما حتی یک بار هم نشده که شهردار بندرعباس چنین موردی را مطرح کند.

وی بیان کرد: شهردار بندرعباس تأکید دارد که علیرغم احتمال دلخوری‌ها و ناراحتی‌ها از مجموعه آتش‌نشانی و شهرداری، در زمینه ایمنی نهایت دقت و حساسیت لحاظ شود.

 

اضافه می‌شود، در ادامه این مراسم از خانواده شهید برکت جوذری تقدیر شد.


١٣:٠٩ - دوشنبه ٩ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٢٢٠    /    تعداد نمایش : ٣٢٠خروج