صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

مهدی رنجبری
رنجبری خبر داد:

پاکسازی بیش از 440 هزار مترمربع از نوار ساحلی بندرعباس

شهردار منطقه دو بندرعباس گفت: نوار ساحلی محدوده منطقه دو شهرداری بندرعباس بصورت دوره‌ای و برنامه‌ریزی شده در حال پاکسازی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، مهدی رنجبری در این ارتباط گفت: رهاسازی زباله در طبیعت و خصوصاً ساحل چهره زشتی از شهر را در ذهن هر شهروند و یا گردشگر داخلی و خارجی تداعی می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه اکثر خانواده‌های ساکن شهر بندرعباس ترجیح می‌دهند بخشی از اوقات فراغت و تفریح  خود را در کنار ساحل بگذرانند، بنابراین داشتن ساحل تمیز و زیبا را حق شهروندان عزیز می‌دانیم و در این راستا بصورت دوره‌ای و برنامه‌ریزی شده اقدام به پاکسازی نوارساحلی سطح منطقه کرده‌ایم و این موضوع بعنوان یکی از مهمترین برنامه‌های شهرداری منطقه دو مطرح است.

شهردار منطقه دو بندرعباس عنوان کرد: در چهار ماهه نخست سال جاری بیش از 440 هزار متر مربع از سطح نوار ساحلی منطقه بصورت دوره‌های زمانی منظم و برنامه‌ریزی شده پاکسازی شده و متاسفانه ما با حجم عظیم زباله‌های رها شده در ساحل روبرو هستیم.

رنجبری با تأکید بر فرهنگ‌سازی برای جمع‌آوری زباله و رها نکردن آن در طبیعت و خصوصاً بخش‌های دریایی و ساحلی، اظهار کرد: رسانه‌های جمعی در کنار شهرداری برای فرهنگ سازی می‌توانند کمک شایانی برای داشتن ساحلی زیبا و خالی از زباله داشته باشند.

 

وی در انتها بیان کرد: طبیعت و ساحل زیبا متعلق به همه نسل‌ها است و باید به عنوان یک میراث طبیعی حفظ شود و مجموعه شهرداری تمام تلاش خود را برای فراهم ساختن محیطی تمیز و زیبا در نوار ساحلی خواهد کرد.


١٣:١٣ - دوشنبه ٩ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٢٢١    /    تعداد نمایش : ٤٣١خروج