صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

بازارچه
زمردی خبر داد:

احداث و توسعه بازارچه‌های محله‌ای بندرعباس/ بازارچه حسین‌آباد آماده واگذاری است

مدیرعامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهرداری بندرعباس از احداث و توسعه بازارچه‌های محله‌ای به عنوان یکی از اولویت‌های این سازمان یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، محسن زمردی با تأکید بر اهمیت بازارچه‌های محله‌ای در زندگی شهروندان، اظهار کرد: بازارچه‌های محلی ایجاد شده توسط سازمان، می‌تواند در وضعیت ترافیکی شهر تأثیرات مثبتی داشته باشد و با توجه به این که بندرعباس به طور مداوم در حال رشد است، نیاز به توسعه این بازارچه‌ها به عنوان یک ضرورت احساس می‌شود.

مدیر عامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهرداری بندرعباس با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های اساسی مسئولین شهرداری، تأمین مایحتاج اولیه شهروندان با قیمت و کیفیت مناسب است، تصریح کرد: بازارچه‌های محله‌ای یکی از گزینه‌هایی است که می‌تواند در تمامی این موارد جوابگو باشد.

زمردی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های انجام یافته با مناطق سه‌گانه شهرداری، هر منطقه صاحب یک بازارچه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مقرر شده سال آینده در مناطق سه‌گانه شهرداری سه بازارچه چند منظوره ایجاد شود، افزود: این بازارچه به صورت سرپوشیده بوده و سعی بر آن است که تمام مایحتاج یک خانوار در این بازارچه‌ها تأمین شود و این موضوع در روند کاهش ترافیک و زمان شهروندان تأثیر به سزایی خواهد داشت.

این مقام مسئول با بیان اینکه یک بازارچه در محله حسین‌آباد ساخته شده و آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران و کسبه می‌باشد، گفت: امیدواریم با رونق گرفتن این بازارچه بتوانیم در منطقه سه شهر بندرعباس مایحتاج شهروندان ساکن در این محدوده را تأمین کنیم.

زمردی در ادامه با اظهار اینکه به دنبال تملک بازارچه صادقیه هستیم تا بتوانیم آن را به بهره‌برداری برسانیم، گفت: زمین بازارچه صادقیه که اکنون مورد بهره‌برداری قرار نمی‌گیرد، سال‌ها قبل از سوی شهرداری تأمین شده و توسط کسبه بازار روز ساخته شده بود و کسبه به صورت سهم‌الشراکه در این بازارچه سهم دارند.

 

مدیر عامل سازمان میادین و ساماندهی مشاغل با اشاره به اینکه تنها بازارچه زیر مجموعه سازمان بازارچه 22 بهمن است، ادامه داد: بازارچه امام حسین(ع) مربوط به یک تعاونی می‌باشد که تنها زمین آن توسط شهرداری تأمین شده و کار ساخت و مدیریت آن بر عهده خود تعاونی است.


١٢:٤٧ - سه شنبه ١٠ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٢٢٦    /    تعداد نمایش : ٣٨٥خروج