صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار منطقه دو بندرعباس خبر داد :

پاکسازی و لایروبی کانال‌ها و خورهای شهر بندرعباس

شهردار منطقه دو بندرعباس گفت: طی چهار ماه گذشته، پاکسازی و لایروبی بیش از یک میلیون مترمربع از کانال‌ها، جوی‌ها و خورهای سطح این منطقه انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، مهدی رنجبری در این ارتباط اظهار کرد: یکی از وظایف ذاتی شهرداری، بحث تنظیف و پاکسازی سطح شهر است و نظافت و لایروبی کانالها، جویها و خورها با توجه به رهاسازی پسماندها و فاضلاب در آنها و بوجود آمدن شرایط غیر بهداشتی، یکی از مهمترین فعالیتهایی این مجموعه محسوب می‌شود.

رنجبری  افزود: به همت کارگران زحمتکش سطح منطقه، بیش از یک میلیون متر مربع از کانال‌ها، جوی‌های آب و خورها در چهار ماهه نخست سال جاری بصورت برنامه‌ریزی شده و در بازه‌های زمانی منظم و مشخصی لایروبی و پاکسازی شده است.

وی گفت: بسیاری از روان آبهای و آبروهای نامناسب سطح محلات بافت فرسوده با احداث کانالها و نصب جداول مناسب بهسازی کرده ایم و بصورت منظم این جداول و آبروها را پاکسازی می کنیم تا شاهد شرایط مطلوب در سطح محلات و خیابانها باشیم.

 

شهردار منطقه دو بندرعباس تصریح کرد: وجود رسوبات و گل و لای به مقدار قابل توجه در بستر خورها از مشکلات اصلی بحث پاکسازی و لایروبی آنهاست و با استفاده از ماشین آلاتی که در اختیار داریم و همچنین با وجود نیروی انسانی زحمتکشی که در این مجموعه در شرایط آب و هوای طاقت فرسا تلاش می کنند، اقدام به پاکسازی خورها می کنیم .


١٤:٠٥ - يکشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٢٤٨    /    تعداد نمایش : ٥٠٣خروج