صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

طبیب زاده
طبیب زاده خبر داد:

طراحی و راه اندازی نرم افزار جامع املاک و اراضی شهرداری

مدیر املاک و اراضی شهرداری بندرعباس از طراحی و بکارگیری نرم افزار جامع املاک و اراضی شهرداری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، امیرعباس طبیب‌زاده طهرانی با بیان اینکه مدیریت املاک و اراضی از مدیریت های مهم معاونت اداری و مالی شهرداری است که حجم گسترده‌ای از ارباب رجوع شهرداری را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: این مدیریت رسیدگی به املاک و مستغلات شهرداری و آزادسازی املاک و اراضی طرح‌ها و پروژه‌های شهری را انجام می‌دهد.

مدیر املاک و اراضی شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه ثبت دفاتر املاک و اراضی شهرداری و تغییرات آن طبق دستورالعمل‌های صادره و نگهداری آخرین اطلاعات املاک و اراضی متعلق به شهرداری یکی از وظایف این مدیریت است، تصریح کرد: آموزش نیروی متخصص، کارآمد و ایجاد واحد املاک و اراضی در مناطق سه گانه برای راه‌اندازی نرم‌افزار ثبت پرونده که می‌تواند در صرفه جویی زمان شهروندان کمک بسزایی داشته باشد.

وی اضافه کرد: تشکیل بانک اطلاعات املاک واراضی و سیستم مکانیزه دسترسی به آخرین وضعیت آنها را آسان می‌کند.

طبیب‌زاده طهرانی سنددار کردن املاک متعلق به شهرداری را یکی از کارهای بزرگ شهرداری دانست و تأکید کرد: شهرداری بندرعباس در این دوره مدیریتی توانسته 910 سند تک برگی اراضی متعلق به شهرداری که مساحت آن بالغ بر 500 هزار مترمربع می‌باشد را دریافت کند.

وی در حوزه اسناد نیز گفت: نقل و انتقال تمامی اسناد از وظایف این حوزه می‌باشد که توسط اداره ثبت رسماً به تمامی دفترهای ثبت اسناد ابلاغ شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه رصد شدن روز به روز املاک مستلزم سیستمی کردن اطلاعات است، گفت: شهرداری با  طراحی نرم افزار بانک اطلاعاتی املاک و اراضی روند رسیدن به دولت الکترونیک را تسهیل کرده که یکی از اهداف مهم این حوزه ایجاد سیستمی کاملاً الکترونیک و بدون کاغذ است.

طبیب‌زاده طهرانی با بیان این مطلب که اموال شهرداری، بیت المال بوده و در حقیقت اموال شهروندان محسوب می‌شود، از آنان خواست تا درصورت مشاهده اشخاصی که املاک شهرداری را تصرف کرده‌اند، به سازمان‌های ذیربط اطلاع دهند تا دست زمین‌خواران را از بیت المال کوتاه شود.

 

وی با تصریح اینکه این مدیریت اقدام به ثبت اراضی و املاک متعلق به شهرداری در دفاتر رسمی ثبت اسناد و املاک و تثبیت مالکیت شهرداری بر کلیه املاک و مستحدثات متعلق به شهرداری برابر مقررات و تنظیم دفاتر خاص املاک کرده است، تصریح کرد: در راستای حفظ و حراست هرچه بهتر از این املاک تمامی پلاک‌های متعلق به شهرداری بر روی نقشه هوایی جانمایی شد.


١٠:٥١ - سه شنبه ١٧ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٢٥٧    /    تعداد نمایش : ٦١٣



خروج