صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

عباس امینی زاده
شهردار بندرعباس مطرح کرد:

خبرنگاران پاس‌داران شفافیت و جامعه‌ی مدنی هستند/ ارتقاء جایگاه رسانه ها نیازمند تقویت مادی و معنوی خبرنگاران است

شهردار بندرعباس گفت: خبرنگاران پاس‌داران شفافیت و جامعه‌ی مدنی هستند و مردم‌سالاری دینی در ایران اسلامی، با وجود این گوهران جوینده‌ی راستی و درستی، روی خواهد داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی زاده با گرامیداشت روز خبرنگار و تبریک این روز به همه فعالین عرصه خبر و اطلاع رسانی، اظهار کرد: شخصاً معتقد هستم تجلیل از مقام خبرنگاران که نویدبخش آگاهی و روشنگری در بین اقشار مختلف مردمی هستند، نباید به یک زمان خلاصه شود.

وی ادامه داد: خبرنگاران پاس‌داران شفافیت و جامعه‌ی مدنی هستند و مردم‌سالاری دینی در ایران اسلامی، با وجود این گوهران جوینده‌ی راستی و درستی، روی خواهد داد.

وی افزود:  بدون تردید حضور اصحاب رسانه در عرصه‌های مختلف خبر و اطلاع‌رسانی و انعکاس صحیح و به موقع اخبار و اطلاعات گوناگون، نقش بسزایی در ارتقای اطلاعات در جامعه دارند و اجازه نمی‌دهند جامعه در بی‌خبری بماند.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه اين روز فرصت مغتنمی است که از زحمات بي‌دريغ اصحاب قلم تشكر و قدرداني شود، بیان کرد: با نگاهی به کارکردهای رو به فزونی رسانه ها در جوامع امروزی می توان نقد منصفانه را جزو رسالت های اصلی خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه برشمرد.

امینی‌زاده اضافه کرد: انعکاس موفقیت ها و دستاوردها و مطرح کردن کاستی ها به همراه راهکارها، فراهم کردن فرصت برابر و عادلانه برای بیان دیدگاه های مختلف با هدف بهره گیری از خرد جمعی و همراه کردن هر چه بیشتر همه ارکان جامعه برای نیل به اهداف کلان توسعه، همگی در این چارچوب می گنجد.

این مقام مسئول تصریح کرد: وظایف و کارکردهایی که در نهایت، به کاهش دغدغه های دین و دنیای مردم و گام برداشتن در مسیر فلاح و رستگاری می انجامد.

شهردار بندرعباس در ادامه نیز با بیان اینکه این نهاد سعی کرده از رسانه ها و خبرنگاران در طول ایام سال به طریق مختلف حمایت کند، افزود: رسانه‌های استان هرمزگان که به لحاظ کمی نیز افزایش قابل توجهی دارند، می توانند با بهره گیری از تجربیات یکدیگر در این زمینه و تقویت دانش مورد نیاز، بیش از گذشته نظر مخاطبان خاص و عام خود را جلب کنند.

وی بیان کرد: این مسئله با تقویت و حمایت از خبرنگاران به عنوان محتواسازن و تولیدکنندگان رسانه ها میسر می شود.

 

شهردار بندرعباس در انتها ضمن گرامیداشت مقام شهدای جبهه اطلاع رسانی و آگاه سازی، هفدهم مردادماه روز خبرنگار را به همه فعالان پرتلاش این عرصه تبریک گفت و بیان کرد: از همراهی و تعامل سازنده خبرنگاران در تولید و انعکاس دقیق اخبار و گزارش های عملکردی و انتقادی که هر دو در راستای رفع مشکلات شهروندان است، تقدیر و قدردانی می‌کنم.


١١:٢٢ - سه شنبه ١٧ مرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٤٢٥٨    /    تعداد نمایش : ٥٤٩خروج