صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

خادم خبر داد:

هرس درختان و غرس نهال در مدارس بندرعباس

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری بندرعباس، مصطفی خادم از اجرای طرح مهر به مناسبت بازگشایی مدارس با رویکرد هرس درختان و غرس نهال در مدارس تا پایان شهریور ماه و قبل از فصل بازگشایی مدارس، خبر داد.

مصطفی خادم تصریح کرد: در آستانه بازگشایی مدارس (اول مهر) سازمان سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس اقدام به فضا سازی، آراستگی و هرس شاخه های خشک تعدادی از مدارس و مسیرهای مدارس سطح شهر کرده است.

وی اظهار کرد: کاشت درخت تنها مختص هفته درختکاری نیست و در تمام ایام سال این مهم باید صورت گیرد و با اجرای هرس درختان و غرس نهال در مدارس، این طرح را در راستای تقویت روحیه دانش‌آموزان انجام می‌شود.

خادم با اشاره به اینکه وجود درخت در مدرسه لازمه سلامتی دانش‌آموزان است، تعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز و آموزش و پرورش در کاشت درخت در مکان‌های آموزشی را طرحی مفید، آموزنده و موثر در سلامت دانش‌آموزان دانست.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس با بیان اینکه این سازمان تعداد قابل ملاحظه‌ای درخت برای کاشت در مدارس اختصاص داده است، اضافه کرد: با کاشت، حفاظت و نگهداری از این درختان، فضای سبز دلپذیری در مدارس سطح شهر خواهیم داشت.

خادم بیان کرد: کلیه مدارسی که نیاز به هرس درختان و غرس نهال دارند می توانند از طریق دبیرخانه سازمان پارک‌ها ثبت‌نام کرده تا درخواست آنها انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: از اداره‌کل آموزش و پرورش درخواست داریم برای توسعه فضای سبز مدارس و شهر و همچنین تاثیر آن در زندگی و نشاط دانش آموزان مطابق رویه گذشته تلاش کنند.

 

 


٢٣:٣٦ - شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٤٣٥٨    /    تعداد نمایش : ٤٢٦خروج