صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

پلاژ بانوان
بهره برداری از فاز نخست مجموعه تفریحی گردشگری ساحلی سورو بندرعباس

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری بندرعباس، شهردار بندرعباس در این مراسم اظهار کرد: با توجه به موقعیت ساحلی شهر بندرعباس و نیاز مردم به استفاده از ساحل و دریا ایجاد چنین مرکزی ضروری بود.

عباس امینی زاده اضافه کرد: این مجموعه تفریحی و گردشگری با مساحت بیش از 9 هکتار که در چند بخش پارک، پلاژ بانوان، پلاژ آقایان، و مرکز خدماتی کار شده به بهره‌برداری از فاز اول خود رسیده است که در فازهای بعدی مرکز اقامتی آن نیز ساخته و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه زیربنای ساختمان پلاژ بیش از دو هزار و 400 مترمربع با 1.2 هکتار استخر آبگیر است که تأثیرات مختلفی ازلحاظ توسعه گردشگری، ورزشی، درمانی و پزشکی خواهد گذاشت، افزود: هدف از اجرای این پروژه ارائه خدمات در درجه اول به مردم محل سورو و در درجه بعد مردم بندرعباس بوده هرچند که در مدت اجرا مشکلاتی را هم برای آن‌ها ایجاد کرده است.

شهردار بندرعباس پروژه مجموعه تفریحی و گردشگری سورو بندرعباس را برگ زرینی از تلاش همه همکارانش در شهرداری و شورای شهر بندرعباس دانست و افزود: بانوان می‌توانند در همین هفته از خدمات این پلاژ استفاده کنند.

امینی زاده با اشاره به اینکه در جانمایی پلاژ بانوان اولین موضوعی که مطرح بود اشرافیت و دید این پلاژ و مصونیتی است که باید برای بانوان داشته باشد تا بتوانند با فراغ بال وارد دریا شوند، تصریح کرد: بر اساس بررسی‌هایی که در نوار ساحلی بندرعباس داشتیم از شرقی‌ترین تا غربی‌ترین نقاط ساحل تقریباً تنها منطقه‌ای که فریز شده و ارتفاع ساختمان‌ها از سایر نقاط کمتر بوده همین منطقه است.

وی با بیان اینکه موضوع دیگر ساحل بوده که در قسمت‌های شرقی به علت ماسه رسی بودن سواحل و حالت گل‌آلودگی خیلی مناسب این پروژه نبوده و در نقاط غربی سواحل ماسه‌ای شده و آب زلال‌تری دارند، عنوان کرد: موضوع دیگر بحث جزر و مد دریاست، آب دریا هنگام جزر در نوار شرقی ساحل حدود دو کیلومتر عقب می‌رود و در نوار غربی کمترین جزر را شاهد هستیم و درنتیجه با قرار دادن این موارد در کنار هم، بهترین نقطه برای جانمایی این پلاژ مکان کنونی آن در نوار  غربی ساحل بوده است.

در پایان این مراسم شهردار و اعضای شهر بندرعباس با همراهی مردم محله سورو از بخش‌های مختلف پلاژ بانوان مجموعه تفریحی و گردشگری سورو بازدید کردند.

 


١٥:٤٦ - پنج شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٤٣٧٣    /    تعداد نمایش : ٧١٠خروج