صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

هفته دفاع مقدس
شهردار بندرعباس مطرح کرد:

الگوگیری کشورهای آزادی‌خواه از مقاومت و ایستادگی ایران/ تقارن هفته دفاع مقدس با ماه محرم، نویدبخش پیام عاشورایی است

 

شهردار بندرعباس گفت: الگو گیری مقاومت و ایستادگی ایران اسلامی برای سایر کشورهای آزادی خواه و درخشش استعدادهای جوانان غیور این مرز و بوم در عرصه‌های مختلف از جمله در زمینه نظامی و تولید انرژی هسته‌ای از جمله آثار و برکات جنگ تحمیلی هشت ساله در کشور است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با تسلیت ایام سوگواری امام‌حسین(ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: تقارن هفته دفاع‌مقدس با ماه محرم، زیباترین جلوه عشق و ایثار برای رسیدن به مقام قرب الهی و فرصتی ارزشمند برای تبیین فرهنگ عاشورایی است.

وی افزود: شایسته است در این ایام آینده‌سازان میهن اسلامی در فلسفه قیام عاشورا بیشتر تفکر کنند و حکایت افتخار آفرینی رزمندگان دوران دفاع‌مقدس را به عنوان برترین دانش آموختگان مکتب عاشورا بخوانند تا از سطر سطر آن درس رشادت و آزادگی فراگیرند.

شهردار بندرعباس با تأکید بر اینکه  ۸ سال دفاع مقدس برگرفته از محرم و عاشورا بود، ادامه داد: هشت سال دفاع مقدس گنجینه‌ای پربار از زیباترین تصاویر ایثار، شهادت، تعهد و دینداری دلیر مردان و شیرزنانی است که در راه دفاع از دین خود و کیان و شرافت این مرزو بوم، جان خویش در طبق اخلاص نهادند و ندای هل من ناصرا ینصرنی امام حسین(ع) را از پس گذشت قرن‌ها لبیک گفتند.

وی با بیان اینکه هفته دفاع‌مقدس را به پاس جان فشانی‌ها برگزار می کنیم تا در ذهنمان بماند که چه مسیری طی کردیم تا به عزت و افتخار امروز برسیم، بیان کرد: عزت و استقلال مردم اندیشه امام(ره) بود و در این میان متولیان شرق و غرب، به دنبال ایجاد چالش و آشوب در کشور بودند.

شهردار بندرعباس گفت: امروز نیز دفاع از حق مردم در برابر باطل در سراسر ایران اسلامی وجود دارد و همه دنیا می دانند که ما در برابر حق‌خوری قدرت‌های بزرگ کوتاه نمی‌آییم.

امینی‌زاده با تأکید بر لزوم همکاری مردم و مسئولان برای گرامیداشت هفته دفاع‌مقدس، اظهار کرد: بزرگداشت هفته دفاع مقدس یک فرهنگ است که موجب آگاهی نسل های جوان و آینده سازان کشور از آن دوران و رشادت ها و ایستادگی ها در برابر ظالمان خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: ادامه داد: جوان ها باید بدانند خون های زیادی برای این نظام و انقلاب ریخته شده است و در صورت تعدی دوباره دشمن باید تا پای جان ایستاده و از آرمان های انقلاب دفاع کنند.

 

وی تصریح کرد: الگو گیری مقاومت و ایستادگی ایران اسلامی برای سایر کشورهای آزادی خواه و درخشش استعدادهای جوانان غیور  این مرز و بوم در عرصه‌های مختلف از جمله در زمینه نظامی و تولید انرژی هسته‌ای از جمله آثار و برکات جنگ تحمیلی هشت ساله در کشور است.


١٠:٤٨ - شنبه ١ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٣٧٥    /    تعداد نمایش : ٣٤٣خروج