صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

پلاژ بانوان
شهردار بندرعباس:

متولی آلودگی دریا نیستیم/ بهره برداری از پلاژ مطالبه شهروندان است


شهردار بندرعباس با تأکید بر اینکه احداث مجتمع گردشگری و تفریحی ساحلی سورو، پاسخ به یک مطالبه عمومی است، گفت: شهرداری متولی آلودگی دریا نیست و دستگاه های مربوطه باید در راستای رفع این معضل به وظایفشان عمل کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی زاده در جریان بازدید استاندار هرمزگان از چند پروژه بزرگ عمران شهری، اظهار کرد: در مورد پروژه بزرگ مجتمع تفریحی و گردشگری سورو(پلاژ بانوان)، سازمان محیط‌ زیست مسائلی را در خصوص آلودگی زیست‌محیطی ساحل، بدون توجه به این موضوع که متولی آلودگی و رفع آلودگی دریا، شهرداری نیست، مطرح می‌کند.

عباس امینی زاده بابیان اینکه شهرداری هزینه زیادی کرده و ساختمان و زیرساخت مناسب با این عظمت را در راستای رفاه حال شهروندان و به دنبال مطالبه گری آنها ساخته است، خاطرنشان کرد: اگر دستگاه‌ها می‌خواستند نظری بدهند، باید روز اول این کار را می‌کردند نه حالا که چنین هزینه‌ای شده، ثانیاً باید جلوی دستگاه‌هایی که آب دریا را آلوده می‌کنند و دستگاه‌های متولی که در برابرشان ساکت مانده‌اند، گرفته شود نه امکاناتی که برای رفاه مردم ساخته‌شده و باید از آن بهره ببرند.

وی با اشاره به اینکه مردم از گذشته تاکنون از ساحل استفاده می‌کردند و بانوان با لباس به دریا می‌روند، بدون اینکه بتوانند از امکانات بهداشتی استفاده کنند، بیان کرد: ما شرایطی را فراهم کردیم تا افراد بعد از استفاده از دریا بتوانند دوش بگیرند و از امکانات بهداشتی استفاده کنند.

شهردار بندرعباس اظهار کرد: برخی افراد با گرفتن مصاحبه از برخی مسئولین، آن‌ها را تحت تأثیر قرار داده و سخنانی مطرح می‌کنند که ما هم نمی‌توانیم پاسخی دهیم چراکه در خصوص مشکلات مطرح‌شده بحث‌های خاصی وجود دارد.

امینی زاده اضافه کرد: روز اولی که این پروژه را شروع کردیم قرار شد یک گزارش توجیهی زیست‌محیطی انجام شود که خود این دستگاه‌ها در جریان جزئیاتش هستند.


٢٠:٢٣ - شنبه ٨ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٣٩٦    /    تعداد نمایش : ٣٦٦خروج