صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

آتش نشانی
شهردار بندرعباس تاکید کرد:

افزایش تجهیزات ایمنی در آتش‌نشانی بندرعباس/ مردم قلباً آتش‌نشانان را دوست دارند

شهردار بندرعباس با تأکید بر اینکه مردم قلباً آتش‌نشانان را به واسطه ایثار و از خودگذشتگی دوست دارند، گفت: همواره به فکر تجهیز و توسعه مجموعه آتش‌نشانی شهر بندرعباس بوده و این روند طی سال جاری نیز ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با گرامیداشت روز آتش‌نشانی اظهار کرد: نام آتش نشانی در جامعه امروزی اهمیت خاصی میان مردم پیدا کرده و با توجه به ماشینی شدن جوامع و بروز حوادث مختلف، شهروندان به اهمیت ایجاد آتش نشانی در شهرها پی برده‌اند.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی ایمنی ویژه شهروندان، افزود: بدنبال این مسئله شهروندان سعی کرده‌اند هر روز ارتباطات خود را با این سازمان نزدیکتر کرده و به منظور پیشگیری از حوادث با این نهاد مشاوره و با میل و رقبت در کلاس‌های عملی و تئوری آن شرکت کنند.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه اهداف آتش‌نشانی حفاظت از سلامت افراد، جلوگیری از آسیب به اموال و حفاظت از محیط زیست است، خاطرنشان کرد: گاهاً می‌بینیم که آتش‌نشانان در عملیات‌های مختلف برای نجات جان سایر افراد از خودگذشتگی کرده و چه بسا مانند شهید فداکار، برکت جوذری جان خود را از دست می‌دهند.

امینی‌زاده بیان کرد: آتش نشان فردی است که انواع مهارت‌های اطفاء حریق و عملیات امداد و نجات را دارد و این وظیفه را با عشق و ازخودگذشتگی همراه کرده و باعث ایجاد اقدامات شگفت‌انگیز می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه شاید کمتر شغلی را در جهان بتوان یافت که تا این حد به واسطه فداکاری پرسنل خود در بین مردم معروف و شناخته شده باشد، ادامه داد: آتش نشانان به واسطه این ویژگی خود همواره و در تمام فرهنگ‌ها در دید مردم، محترم بوده و مردم آنان را قلباً دوست دارند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اینکه ایمنی و رعایت این مسائل باید به یک باور عمومی در میان مردم و مسئولان تبدیل شود، اضافه کرد: تنها در این صورت است که می‌توان نسبت به حوادث پیشگیری دقیق و کاملی را انجام دهیم.

شهردار بندرعباس بیان کرد: فراهم‌سازی امکانات مورد نیاز، لوازم و تجهیزات سبک و سنگین انفرادی و گروهی نیز یکی از اصلی‌ترین اهداف شهرداری بندرعباس طی سال‌های اخیر بوده و این روند همچنان ادامه دارد.

امینی‌زاده در همین راستا عنوان کرد: تعمیر دو دستگاه بالابر، خریداری یک دستگاه بالابر از کشور ایتالیا برای پوشش ساختمان‌های دارای ارتفاع زیاد و خریداری سه دستگاه بالابر کوچک در کنار خریداری تجهیزات انفرادی از جمله اقدامات صورت گرفته در این زمینه است.

 

 


١٣:٣١ - چهارشنبه ١٢ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٤٠٨    /    تعداد نمایش : ٣٨٤خروج