صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

فرجام دانش خبر داد:

وجود 6 خودروی بالابر در آتش‌نشانی بندرعباس/ بدنبال کاهش فاصله با استانداردهای بین‌المللی هستیم

 

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس گفت: بندرعباس در حال حاضر از شش خودرو بالابر برخوردار است که نسبت به جمعیت شهر، در کشور رتبه نخست را دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، فرجام دانش در نشست کارکنان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی با شهردار بندرعباس، اظهار کرد: سازمان آتش نشانی بندرعباس در کشور رتبه بالایی دارد و با وجود تمام مشکلات مالی، سعی می‌کنیم با بهسازی تجهیزات حداکثر استفاده مطلوب را در راستای خدمات رسانی مطلوب به شهروندان شهرمان را داشته باشیم و فاصله خود را از استانداردهای بین‌المللی کاهش دهیم.

مدير عامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني بندرعباس با اشاره به آمار عملکرد شش ماهه نخست سال جاری، افزود: طی این مدت 653 مورد عملیات اطفاء حریق داشته‌ایم که منازل مسکونی با 244 مورد در بین سایر موارد رتبه اول را به خود اختصاص داده و منطقه دو شهرداری بندرعباس رتبه نخست را در تعداد اطفاء حریق و عملیات امداد و نجات را داشته است.

وی با بیان اینکه ایستگاه شماره 3 آتش‌نشانی واقع در ابتدای خیابان داماهی با 185 مورد اطفاء حریق و 170 مورد امداد و نجات پرکارترین ایستگاه بوده است، ابراز کرد: علت این پرکاری تراکم بیش ‌از اندازه و غیراستاندارد جمعیت آن منطقه(گلشهر) است، به‌گونه‌ای که هر کوچه به‌اندازه یک روستا جمعیت دارد.

دانش با اظهار اینکه از سال گذشته تاکنون 5.3 درصد در تعداد آتش‌سوزی‌ها و 5.4 درصد در تعداد حوادث روند افزایشی داشته‌ایم، تأکید کرد: باید ابتدا در حوزه آموزش و پیشگیری اقدام لازم صورت پذیرد و در کنار آن تجهیزات لازم برای مقابله با این حوادث را آماده کنیم.

مدير عامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداری بندرعباس با بیان اینکه واحد آموزش و پیشگیری این سازمان سالانه حدود 30 هزار نفر را آموزش می‌دهد، گفت: در نیمه اول سال بیشتر آموزش دیدگان از پرسنل این سازمان هستند ولی در نیمه دوم سال با توجه به آغاز فصل مدارس با هماهنگی آموزش و پرورش، آموزش در مدارس را آغاز خواهیم کرد.

دانش با اشاره به اینکه بر اساس استاندارها شهر بندرعباس باید 200 شیر هیدرانت آتش‌نشانی داشته باشد، بیان کرد: در حال حاضر فقط 80 شیر هیدرانت در سطح شهر موجود می‌باشد که باید این امر مورد توجه مسئولین قرار گیرد.

وی با توجه به افزایش استرس آتش‌نشانان در زمان شنیدن صدای آژیر خطر در ایستگاه‌ها، ادامه داد: دستگاه اعلام کد حادثه در ایستگاه شماره یک نصب شده است که این امر موجب کاهش استرس و آمادگی افراد جهت نوع حادثه‌ای که اتفاق افتاده است را دارد.

مدير عامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني بندرعباس با اعلام اینکه بندرعباس در حال حاضر 6 خودرو بالابر دارد که نسبت به جمعیت شهر در کشور رتبه نخست را دارد، ادامه داد: به دنبال احداث آزمایشگاه بررسی علل حریق و حادثه در سازمان  آتش‌نشانی و خدمات ایمنی بندرعباس هستیم.

 

 


١١:٠٧ - سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٤٢٩    /    تعداد نمایش : ٣٩٢خروج