صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

حسینی پور
حسینی‌پور خبر داد:

حذف نقشه‌های کاغذی در صدور مجوزهای ساختمانی/ امکان ارسال اینترنتی نقشه‌ها به شهرداری میسر می‌شود

 

معاون معماری و شهرسازی‌ شهرداری بندرعباس از حذف نقشه‌های کاغذی در روند اداری مربوط به تایید نقشه برای صدور پروانه ساختمانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، اصغر حسینی‌پور با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به اهمیت صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، شهرداری بندرعباس با همکاری سازمان نظام مهندسی در جهت تسهیل روند برسی نقشه‌های معماری و کاهش در مصرف نقشه‌های کاغذی، اقدام به اجرای طرح بررسی نقشه‌های معماری با روش غیر کاغذی در شهرداری منطقه یک کرده است.

وی با اشاره به اینکه این طرح به صورت آزمایشی در سطح منطقه یک شهرداری آغاز شده و بزودی نیز در سطح دو منطقه دیگر به منظور سهولت در فرایند موجود، اجرایی می‌شود، افزود: در این طرح نقشه‌های معماری در اولین نوبت به صورت پرینت شده با مهر مهندس معمار به همراه چک لیست‌های مربوطه به واحد تأیید نقشه شهرداری تحویل شده و در صورت وجود ایراد و اشکال در نقشه‌ها، مراحل بعدی تا قبل از تأیید نهایی نقشه بدون پرینت کاغذی و صرفاً به صورت فایل از دفاتر و شرکت‌های مهندسی اخذ می‌شود.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: در نهایت نیز نقشه تأیید شده به صورت پرینت با مهر مهندسی معمار از مالک اخذ و به همراه نامه تأیید کسر سهمیه مهندسین معمار به سازمان نظام مهندسی ارسال می‌شود.

حسینی‌پور با بیان اینکه با اجرای این طرح صرفه‌جویی زیادی در زمان و همچنین کاغذهای مصرفی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: بر اساس رویه جدید، روند ارسال نقشه به شهرداری و بررسی آن نیز دوره زمانی کوتاه‌تری به دلیل حذف پروسه پرینت نقشه در هر مرحله نیاز دارد.

 

وی گفت: در بازه زمانی شش ماهه، تمهیداتی اندیشیده شده که ارسال نقشه‌ها از دفاتر فنی و شرکت مهندسی به شهرداری، اینترنتی انجام شود.


١٥:٠٣ - چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٤٣٤    /    تعداد نمایش : ٣٩٦خروج