صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس,عباس امینی‌زاده,مقام معظم رهبری,چابک‌سازی,متناسب‌سازی,نظام اداری,وزارت کشور,ادغام,
شهردار بندرعباس تشریح کرد:

جزئیات تغییرات جدید در ساختار اداری و سازمانی شهرداری بندرعباس

شهردار بندرعباس جزئیات تغییرات جدید در ساختار اداری و سازمانی را تشریح کرد و گفت: بر اساس تغییرات جدید شهرداری بندرعباس دارای پنج حوزه معاونت و 10 سازمان وابسته است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در این ارتباط اظهار کرد: این تغییرات به استناد ماده 54 قانون شهرداری‌ها، مصوب 1334 و اصلاحیه‌های بعدی آن و به منظور تحقق بند 10 سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر چابک‌سازی، متناسب‌سازی و منطقی ساختن تشکیلات نظام اداری در جهت تحقق اهداف چشم‌انداز و همچنین در اجرای طرح بهینه‌سازی ساختار سازمانی شهرداری صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه این تغییرات در اواسط اردیبهشت‌ماه سال جاری در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور مصوب شده است، افزود: بر این اساس، شهرهای دارای جمعیت 500 هزار تا یک میلیون نفر دارای پنج حوزه معاونت و 10 سازمان وابسته هستند.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه بر اساس آمار ارایه شده از سرشماری سال 95، جمعیت بندرعباس 526 هزار نفر است، بیان کرد: خوشبختانه شهرداری بندرعباس با پیش‌رو بودن در اجرایی کردن چارچوب اداری جدید، تغییرات لازم را انجام داده است.

امینی‌زاده با اشاره به اینکه احکام مدیران عامل سازمان‌های جدید ابلاغ و معارفه شده‌اند، خاطرنشان کرد: اساسنامه و ساختار جدید سازمان‌ها و معاونت‌ها که برخی از آنها دچار تغییراتی شده‌اند، اواخر مهرماه سال جاری از سوی شورای اسلامی شهر بندرعباس ابلاغ شده است.

وی با تاکید بر اینکه احکام معاونت‌های جدید نیز بزودی صادر و مسئولان هر حوزه منصوب می‌شوند، گفت: بر این اساس، بزودی پنج معاونت شهرداری بندرعباس با عنوان‌های مالی و اقتصادی، امور زیربنایی و حمل و نقل شهری، برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی، شهرسازی و معماری و معاونت خدمات شهری فعالیت خواهند داشت.

اضافه می‌شود، بر این اساس تعداد سازمان‌های وابسته به شهرداری بندرعباس که تا پیش از این 14 مورد بوده‌اند، به 10 سازمان کاهش یافته و سازمان‌های اتوبوسرانی شهر و حومه، تاکسیرانی، پایانه‌های مسافربری و حمل و نقل و ترافیک با هم ادغام و سازمان جدیدی با عنوان سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر ایجاد شده است.

 

همچنین سازمان خدمات موتوری و مدیریت پسماند نیز با یکدیگر ادغام و سازمانی تحت عنوان سازمان مدیریت پسماند تشکیل و علاوه بر آن، از ادغام سازمان کشتارگاه و سازمان میادین میوه و تره‌بار، سازمانی با عنوان مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی فعالیت‌های این دو سازمان را انجام خواهد داد.


١٠:٣٨ - شنبه ٦ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٤٩٤    /    تعداد نمایش : ٥٥٢خروج