صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,محمدمهدی جهانبخش,راهپیمایی بزرگ اربعین,شهدا,امام حسین,زائر,دفاع مقدس,نایب‌الشهید,
اجرای طرح«نایب شهید» همزمان با اربعین حسینی

مدیرعامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس گفت: طرح زیارتی «نایب‌الشهید» با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در پیاده‌وری اربعین امسال اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، محمدمهدی جهانبخش در این ارتباط اظهار کرد: راهپیمایی بزرگ اربعین عنایت بزرگ الهی است که اکنون در اختیار شیعیان جهان قرار گرفته است و ملت بزرگوار ایران از آن می توانند در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نهایت استفاده ببرند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس با بیان اینکه شهدا عشق را از مولایمان امام حسین (ع) و اصحاب با وفایش آموخته‌اند و اکنون ما با زنده نگه داشتن یاد آنان راهشان را ادامه می‌دهیم، گفت: در همین راستا در اربعین امسال با همکاری سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس طرح نایب‌الشهید برای زائرین بندرعباسی نیز برگزار شد.

جهانبخش خاطرنشان کرد: در این طرح زیارتی هر زائر بندرعباسی می‌تواند یک شهید را انتخاب کرده و در مسیر پیاده‌روی و زیارت مرقد مطهر امام حسین (ع) نسبت به معرفی حماسه آفرینان دفاع مقدس با تمام همت خود اقدام کرده و به نیابت از آن شهید مروج فرهنگ غنی ایثار و شهادت باشد.

وی با بیان اینکه در بحث زیارت نیابتی از شهدا یک دقت نظری لازم است، بیان کرد: شهدا نیازی به نیابت ما ندارند چرا که خود مقربان درگاه الهی هستند و با سیدالشهدا (ع) محشورند، این ما هستیم که به توجه و عنایت آن‌ها نیاز داریم و به واسطه اینکه آنها را در زیارت و عمل خودمان شریک می کنیم، امیدواریم که مورد قبول واقع شود و آن‌ها شفیع ما شوند و به واسطه جایگاه آن ها این پیاده‌روی نیز از ما پذیرفته شود.

این مقام مسئول در ادامه گفت: هدف ما در این طرح تنها پذیرفته شدن عمل نیست بلکه بازخورد‌های فرهنگی و تربیتی در آن مدنظر است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: زائران بندرعباسی که در ایام اربعین حسینی امسال با پای پیاده به زیارت اباعبدالله (ع) می‌روند، می‌توانند جهت نام نویسی در طرح نائب‌الشهید و دریافت کارت نیابت از شهید، نام خود و نام شهید بزرگواری را که به نیابت از وی به زیارت می‌روند را به شماره تلگرامی ۰۹۱۷۵۷۸۸۸۰۸ ارسال نمایند.

 


١٤:٣٣ - يکشنبه ٧ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٤٩٦    /    تعداد نمایش : ٣٥٦خروج