صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,پدافند غیرعامل,حیدری‌پوری,راه و شهرسازی,بحران,شهرسازی,
همزمان با هفته پدافند غیر عامل:

برگزاری همایش مشترک شهرداری بندرعباس و اداره‌کل راه و شهر سازی

مدیر پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس از برگزاری اولین همایش مشترک شهرداری و اداره‌کل راه و شهرسازی استان هرمزگان همزمان با هفته پدافند غیرعامل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، حمیدرضا حیدری‌پوری در این ارتباط اظهار کرد: این همایش با محوریت مصون‌سازی زیرساخت‌های کالبدی و به میزبانی سازمان نظام مهندسی استان برگزار شد.

وی افزود: هدف اصلی از برگزاری این همایش رعایت اصول زیرساخت‌های شهری و تاکید هر چه بیشتر بر رعایت پیوست پدافند غیر عامل در پروژه‌های بزرگ است.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: ایجاد حساسیت نسبت به این مسئله در بین مهندسین و همچنین تعامل بین شهرداری، نظام مهندسی و راه و شهر سازی از دیگر اهداف مهم حاصل از برگزاری این همایش است.

حیدری‌پوری بیان کرد: جایگاه نظری و عملی پدافند در برابر بحران اهمیت بسیاری دارد و در این میان پدافند غیرعامل مجموعه اقدامات غیرمسلحانه ای است که موجب کاهش آسیب‌پذیری نیروی انسانی، ساختمان‌ها و تاسیسات شهری و تجهیزات و شریان‌های شهری و منطقه‌ای در مقابل عملیات خصمانه و بلایای طبیعی می‌شود.

وی تاکید کرد: با توجه به این مسائل کاربرد پدافند غیرعامل و توجه به اصول آن در برنامه‌ریزی شهری می‌تواند تا حد زیادی به کاهش آثار مخرب این نوع بحران‌ها بیانجامد.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس بیان کرد: در این همایش سعی شد ضمن شناخت و کاربرد پدافند غیر عامل در مولفه‌های شهرسازی، به ارایه راهکارهایی با توجه به پدافند غیرعامل در حفظ و امنیت شهرها پرداخته شود.

 


١٤:٤٨ - يکشنبه ٧ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٤٩٧    /    تعداد نمایش : ٣٨٦خروج