صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس,اسلام باوقار,پدافند غیر عامل,شهرداری بندرعباس
رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت:

به دنبال تصویب قوانین اجرایی هستیم که حافظ جان و مال مردم باشد

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: ضرورت کاهش آسیب‌پذیری شهر در برابر سوانح و حوادث یکی از اهداف اصلی برنامه‌ریزی کالبدی و برنامه‌ریزی شهری است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس اسلام باوقار در سومین همایش پدافند غیر عامل شهرداری بندرعباس با بیان اینکه پدافند غیر عامل یک اندیشه در جهت پیشگیری از بروز حوادث ناگوار است، گفت: باید با آگاهی‌بخشی و آموزش‌ مناسب و متناسب با بحران‌هایی که در شهر امکان وقوع آنها وجود دارد، شهروندان برای مقابله با آنها آماده باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با تصریح اینکه 43 درصد از شهر بندرعباس را بافت‌های فرسوده تشکیل داده است، تاکید کرد: این موضوع باید مدنظر مدیران شهری قرار گیرد چرا که بهره‌مندی ساکنین این مناطق از امکانات و تجهیزات بسیار پایین بوده و با توجه به نامناسب بودن معابر شهری از نظر شاخص دسترسی به مراکز امداد و نجات در مواقع بحرانی وضعیت بسیار نامطلوبی دارد.

وی با اشاره به اینکه ضرورت کاهش آسیب‌پذیری شهر دربرابر سوانح و حوادث یکی از اهداف اصلی برنامه‌ریزی کالبدی و برنامه‌ریزی شهری محسوب می‌شود، ادامه داد: در شورای شهر به دنبال تصویب قوانین اجرایی هستیم که حافظ جان و مال مردم باشد.

باوقار با اشاره به اینکه بافت‌های فرسوده شهری در مراتب برنامه‌ریزی و مداخلات مدیریت شهری مورد توجه ویژه‌ای قرار دارند، بیان کرد: مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری نمی‌تواند به تنهایی تمام امور مربوط به بحران‌ها را انجام دهد و نیاز به کمک سایر ادارات و سازمان‌ها، با این مدیریت می‌باشد و همه باید پدافند غیرعامل را جدی بگیرند تا از بروز حوادث جلوگیری شود.

 


١٥:٥٨ - چهارشنبه ١٠ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٢١    /    تعداد نمایش : ٥٤٦خروج