صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی,شهرداری بندرعباس,پدافند غیرعامل,فرجام دانش,
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس:

تا کنون در بندرعباس بحرانی نداشته‌ایم/ بندرعباس نیازمند شهر معین است

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس گفت: هنگام بروز بحران سنگین در شهر کسی به کمک شما نمی‌آید و همه به دنبال کمک به خانواده و خویشاوندان خود هستند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس در سومین همایش پدافند غیرعامل در شهرداری بندعباس آتش پاد دوم  فرجام دانش مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با بیان اینکه حوادث در شهر بندرعباس رو به افزایش است و سالی 5 درصد به آن اضافه می‌شود، گفت: با توجه به رشد 45 درصدی جمعیت در ده سال اخیر 68 درصد افزایش را در بروز حوادث داشته‌ایم که در سال 1385 تعداد 1400 حادثه رخ داد که در سال 95 به 2400 حادثه رسید.

دانش با بیان اینکه تا کنون در بندرعباس بحرانی نداشته‌ایم، ادامه داد: مهمترین موضوع در زمینه وقوع بحران، آموزش شهروندان است، که در کنار آن جمع‌آوری اطلاعات و تامین منابع و امکانات است که بتوان از این منابع استفاده کرد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با تصریح اینکه نباید مانورها و تمرین‌ها منحصر به یک روز یا هفته خاصی باشد، تاکید کرد: پدافند غیرعامل یعنی آموزش مناسب شهروندان که لازم است در هر خانواده یک یا دو نفر نسبت به مسائل ایمنی و امدادرسانی آشنایی کامل داشته باشند.

وی با بیان اینکه هنگام بروز بحران سنگین در شهر کسی به کمک شما نمی‌آید و همه به دنبال کمک به خانواده و خویشاوندان خود هستند، ادامه داد: یک شهر معین برای بندرعباس باید انتخاب شود که نیروهای امدادی، لوازم و امکانات مورد نیاز در آن قرار گیرد.

آتش پاد دوم دانش با تاکید بر اینکه برای رسیدن به پدافند غیرعامل یکی از اصول مهم، رعایت نکات فنی در شهزرسازی است، گفت: امدادرسان اصلی در بحران‌ها خود مردم هستند، حتی اگر تجهیزات نباشد این شهروندان هستند که با فراگیری آموزش‌های مناسب می‌توانند از بحران عبور کنند.

در ادامه این همایش رضا حیدری‌زاده مشاور هماهنگی و راهبری کارگروه مشاوران شهردار بندرعباس با بیان اینکه پدافند غیر عامل عموم شهروندان را در بر می‌گیرد، گفت: دشمنان با نشانه گیری بنیان خانواده  به دنبال از بین بردن مردم این کشور هستند.

حیدری‌زاده با اشاره به اینکه جامعه سالم مستلزم داشتن خانواده‌های سالم است و باید آگاهی‌های لازم در مقابله با این تهدیدات به خانواده‌ها آموزش داده شود، پدافند غیرعامل نقش اساسی در راستای حفظ حریم خانواده‌ها و افزایش آگاهی‌بخشی به جامعه را دارد.

مشاور هماهنگی و راهبری کارگروه مشاوران شهردار بندرعباس با تصریح اینکه عمده‌ترين هدف پدافند غيرعامل، ايمن‌سازي و كاهش آسيب‌‌پذيري زيرساخت‌هاي مورد نياز مردم است، ادامه داد: مفاهيم پدافند غيرعامل بايد در اذهان جامعه نهادينه و همچنين بايد سعي شود تا از بروز اتفاقات جلوگيري و در صورت ديدن خسارت، آن را به حداقل برسانند چراكه ترويج اين نوع نگاه و آموزش تنها از طريق فرهنگ‌سازي صورت مي‌پذيرد.

 


١٦:٠١ - چهارشنبه ١٠ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٢٢    /    تعداد نمایش : ٥٩٦خروج