صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس,13 آبان,دانش‌آموزان,عباس امینی‌زاده,
شهردار بندرعباس:

فریاد دانش‌آموزان، پیام انقلاب را به گوش جهان رساند

شهردار بندرعباس با اشاره به 13 آبان گفت: در این روز دانش‌آموزان انقلابي برخاستند تا نور گوهر دانش و دانش‌آموزي را در آيينه حماسه و دليري بتابانند و غبار خودباختگي را از سيماي مدرسه بروبند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده طی پیامی ضمن گرامیداشت 13 آبان، اظهار کرد: ۱۳ آبان ماه آیینه سه رویداد مهم در تاریخ سیاسی ایران است؛ تبعید امام خمینی(ره) در سال۴۳ در نتیجه اعتراض به تصویب لایحه کاپیتولاسیون، به تیر بستن دانش‌آموزان در سال۵۷ در پی اعتراض به رژیم پهلوی و تسخیر لانه جاسوسی یک سال پس از آنکه هر یک در برهه زمانی خود تأثیر شگرفی در روند پیروزی و تثبیت انقلاب اسلامی داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه این روز در تاريخ انقلاب اسلامي برگي زرين و مقطعي حساس و مناسبتي پرخاطره است، اضافه کرد: باید از روز ۱۳ آبان به عنوان هرم قاعده‌ساز انقلاب اسلامی ایران نام برد که تجربیات و درس‌های فراوانی را در بطن خود دارد.

شهردار بندرعباس بیان کرد: 14 سال بعد از تبعيد حضرت امام(ره) در همين روز(13 آبان 57)، فرزندان امام و صدها دانش‌آموز و دانشجو در مقابل دانشگاه تهران و خيابان‌هاي اطراف با شعار«درود بر خميني» و«مرگ بر شاه» پايه‌هاي حكومت را به لرزه در آوردند و با گلوله هاي مأموران شاه در خاك و خون غلتيدند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: سيزدهم آبان روزي است كه جوانه‌هاي سبز ايمان روييد و دانش‌آموزان مسلمان به نشانه اعتراض به حكومت، در دانشگاه تهران اجتماع كردند و تاريخ، شاهد خون به ناحق ريخته آنان شد.

امینی‌زاده در ادامه این پیام، تصریح کرد: در این روز دانش‌آموزان انقلابي برخاستند تا نور گوهر دانش و دانش‌آموزي را در آيينه حماسه و دليري بتابانند و غبار خودباختگي را از سيماي مدرسه بروبند.

وی با تاکید بر اینکه آنان برخاستند تا انقلاب ننشيند و فرياد كردند تا جهان، پيام انقلاب را بشنود، گفت: اكنون ما مانده‌ايم با خاطرات آن روزها و مي‌دانيم كه امروز اگر راحت نشسته‌ايم، مديون استقامت شهيداني هستيم كه در آشوب ظلمت چيره، به مصاف شب رفتند تا ايمان خفته انسان را به سامان صبح برسانند.

شهردار بندرعباس اضافه کرد: بی گمان، دانش‌آموزان آگاه و رشید ما در مبارزه با استکبار، همواره نقشی فعّال و فراموش ناشدنی ایفا کرده‌اند و این عزیزان بودند که در13 آبان 1357، به مردم مسلمان ایران، شور و شعور و عشقی دوباره بخشیدند.

 


١٤:٤١ - شنبه ١٣ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٣٠    /    تعداد نمایش : ٤٨١خروج