صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر,دادگستری هرمزگان,شهرداری بندرعباس,علیرضا احمدی‌منش,سعید حسینی
تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر و دادگستری هرمزگان امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان هرمزگان به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، علیرضا احمدی‌منش، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان هرمزگان در مراسم امضای این تفاهم نامه اظهار کرد: در مورد کمربند سبز بندرعباس و جایگزینی مجازات حبس، آنچه در مسئولیت دادگستری بوده، انجام شده و ادامه دارد.

وی با بیان اینکه  روش‌های دیگری نیز به‌عنوان جایگزین‌های حبس در راستای کاهش نرخ وقوع جرم مدنظر قرار دارد، افزود: یکی از عوامل کاهش جرم، آگاهی افراد است، زیرا مردم با آگاهی از حقوق  به سمت جرم نمی‌روند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان هرمزگان با اعلام اینکه در این راستا چهار گزینه  مدرسه، خانواده، دانشگاه و ادارات می‌تواند نقش اطلاع‌رسانی و پیشگیری داشته باشند، تصریح کرد: نهاد شهرداری و حمل‌ونقل درون‌شهری ارتباط مستقیمی با مردم دارد و شهروندان در طول روز چندین بار از تاکسی و اتوبوس‌های درون‌شهری استفاده می‌کنند که قرار است از این موضوع استفاده کنیم.

سعید حسینی، مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس نیز در این جلسه اظهار کرد: با تفاهم‌نامه منعقدشده، بسته‌های آموزشی با جملات حقوقی که حاوی مطالب حقوقی است از طریق رانندگان بین مسافران توزیع می‌شود و رانندگان نیز آموزش می‌بینند تا از این بسته‌ها در جهت ترویج فرهنگ شهروندی و کاهش وقوع جرم استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه این پیام‌های حقوقی در نظر گرفته‌شده موجب آگاهی هرچه بیشتر شهروندان و پیشگیری از وقوع جرم می‌شود، خاطرنشان کرد: این طرح به مدت یک سال ادامه خواهد داشت و براساس این تفاهم‌نامه از نیمه آبانماه جاری، توزیع این بسته‌ها آغاز می‌شود.

حسینی گفت: در فاز اول حدود یک هزار تاکسی در مسیرهای مختلف شامل تاکسی فرودگاه، تاکسی بی‌سیم و تاکسی گردشی تحت پوشش قرار می‌گیرند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر بیان کرد: توزیع این بسته‌ها در اتوبوس‌ها با تاکسی‌ها متفاوت است و حتی این رانندگان می‌توانند به مسافران توضیح دهند و در مراحل بعد این پیام‌ها متنوع خواهد شد و تفاهم‌نامه محدود به این بسته‌های ابتدایی نیست.

 


١٣:٢٧ - دوشنبه ١٥ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٥٦    /    تعداد نمایش : ٥١٤خروج