صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

گل‌دهی,نیلوفر آبی,سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری,شهرداری بندرعباس,پیمان عالی‌زاده,
برای نخستین صورت گرفت؛

گل‌دهی نیلوفر آبی در باغ گلهای بندرعباس

معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از گل‌دهی نیلوفرهای آبی در باغ گلها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، پیمان عالی‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: با هدف افزایش تنوع گیاهی و استفاده از ظرفیت گونه‌های سازگار با اقلیم شهر بندرعباس، گیاه نیلوفر آبی در برکه باغ گلهای بندرعباس کاشته شد.

وی افزود: این اتفاق برای اولین بار در شهر بندرعباس و این باغ رخ داده و این گیاه با رشد سریعی که دارد در مدت زمان یک ماه که از کاشت آن می گذرد، به بار نشسته و گل داده و زیبایی خاصی به فضای باغ بخشیده است.

معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس با بیان اینکه این گیاه مردابی با استفاده از روش بذر و ریزوم کاشت شده است، خاطرنشان کرد: در این روش ریزوم‌ها را در داخل سبدهای حاوی محیط کشت مناسب قرار داده و سبد در کف برکه قرار می گیرد، بعد از گذشت چند روز برگ‌ها رشد کرده و در سطح آب ظاهر می‌شود.

اضافه می‌شود، نیلوفر آبی یک گیاه گلدار آبزی از جنس Nymphaea در خانواده Nymphaeaceae و شامل 10 گونه مختلف است. این گیاه در آب می‌روید و برگ‌هایش به شکل قلب با گل‌های بزرگ سفید، صورتی یا زرد بسته به گونه آن روی آب شناور است. لازم بذکر است که در حال حاضر در باغ گلهای بندرعباس بیش از 150 گونه گیاهی متنوع وجود دارد.

 


١٣:٣٨ - دوشنبه ١٥ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٥٧    /    تعداد نمایش : ٥١٥خروج