صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس,مناطق آزاد,عباس امینی‌زاده,هم‌اندیشی,ناوگان حمل و نقل عمومی و خدماتی,
شهردار بندرعباس درخواست کرد:

ورود خودروهای مناطق آزاد به ناوگان حمل و نقل عمومی و خدماتی

شهردار بندرعباس گفت: از استاندار هرمزگان درخواست داریم تا فارغ از مسیری که قرار است برای تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد کیش و قشم در استان میسر شود، اجازه ورود خودروهای این مناطق با هدف تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی و خدماتی مانند آتش‌نشانی را صادر کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در نشست هم‌اندیشی اعضای شورای اسلامی شهر با استاندار هرمزگان اظهار کرد: واگذاری پساب به شهرداری که از سال‌ها قبل به دنبال آن بودیم، با دستور استاندار هرمزگان، یک گام مهم در تامین منابع آبی پایدار فضای سبز است.
وی با اشاره به اینکه واگذاری مدیریت، ساماندهی و بهره‌برداری از خورها به شهرداری نیز یکی دیگر از اقداماتی است که در آینده برنامه‌های قابل توجهی برای آن خواهیم داشت، افزود: تعیین تکلیف حریم 60 متری دریا نیز یکی دیگر از خواسته‌های دیرینه مردم و شهرداری بود که اخیرا در شورای برنامه‌ریزی استان به تصویب رسیده و نوید خوبی برای توسعه ساحل شهر دارد.
شهردار بندرعباس با تاکید بر اینکه شهر یک موجود زنده است و باید به ابعاد مختلف آن رسیدگی شود، ادامه داد: یکی از اساسی‌ترین مشکلات بندرعباس، بافت فرسوده و حاشیه‌نشین شهر است.
امینی‌زاده با بیان اینکه حدود 1700 هکتار سکونت‌گاه غیررسمی در حاشیه شهر بندرعباس وجود دارد، خاطرنشان کرد: بازگشایی معابر اصلی جدید یکی از اقدامات مهم شهرداری در سامان‌بخشی به این مناطق بوده است.
وی تاکید کرد: در همین راستا، پیشنهاد داریم با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی استان و تامین منازل مسکونی ارزان‌قیمت، بخش‌هایی از این بافت نابسامان که در معرض خطر جدی هستند تخریب و به فضای سبز، اماکن فرهنگی و سایر اماکن مورد نیاز آن محل تغییر یابد.
شهردار بندرعباس در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه تنظیف و بهداشت عمومی شهر در حال ارتقاء است، گفت: در بحث حمل و نقل نیز که اکنون دولت مانند گذشته قادر به پرداخت یارانه و نوسازی ناوگان نیست، می‌توان از خودروهای این مناطق در بحث حمل و نقل عمومی و خدماتی مانند خودروهای آتش‌نشانی استفاده کرد که در این مسئله از استاندار هرمزگان درخواست مساعدت داریم.
این مقام مسئول بیان کرد: این مسئله اگر با نگاه ورود تاکسی‌های هیبریدی به بندرعباس باشد، بار مالی و گمرکی بسیار کمتری به دلیل تخفیف‌های قائل شده به دنبال خواهد داشت.


٠٩:٥٨ - چهارشنبه ١٧ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٧٣    /    تعداد نمایش : ٦٦٩خروج