صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهر بندرعباس,استاندار هرمزگان,فریدون همتی,بندرعباس,همتی,شهردار,
همتی در نشست با شهردار و اعضاي شوراي شهر بندرعباس:

شهرداري از ساحل بندرعباس صيانت كند/ یاری‌گر شهرداری در حمایت از ورزش حرفه‌ای هستیم

استاندار هرمزگان گفت: بايد ارتباط تنگاتنگي ميان مجموعه شهرداري و شوراي شهر و استانداري برقرار باشد و تلاش كنيم بندرعباس به شهري پرجاذبه براي گردشگران تبديل شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، فریدون همتی در نشست با شهردار و اعضاي شوراي شهر بندرعباس، شوراي اسلامي شهر را نمادي از مردم سالاري ديني در جامعه دانست و اظهار کرد: بندرعباس به عنوان يك شهر ساحلي بايد به الگويي زيبا و جذاب تبديل و نمادهاي مناسبي در اين شهر نمايان شود.
وي ادامه داد: به موازات شكل‌گيري توسعه و ساخت‌وسازها در شهر بندرعباس، حاشيه‌نشيني و بافت فرسوده نيز در اين شهر ايجاد شده و هرچه قدر براي رفع اين مشكلات دير اقدام شود هزينه آن بالا خواهد رفت.
استاندار هرمزگان از همدلي و اتحاد موجود در شوراي شهر بندرعباس و تعامل با شهرداری قدرداني كرد و افزود: اين رويه بايد همچنان تداوم يابد چون توسعه و پيشرفت شهر بندرعباس پيش از منابع مالي به اتحاد و انسجام مديريت شهري ميان شهرداري و شوراي شهر بازمي‌گردد.
همتي بر لزوم هم‌افزايي ميان مديريت شهري بندرعباس با ديگر دستگاه‌ها و مديريت ارشد استان و استانداري تاكيد كرد و گفت: همه ما مسئوليت مشتركي براي خدمت به مردم داريم و بايد همچون پازل يكديگر را تكميل كنيم تا مسائل شهر سامان بهتري پيدا كند و امور شهري به خوبي مديريت شود.
وي تصريح كرد: مسائلي همچون بافت فرسوده، سكونتگاه‌هاي غيررسمي، حمل و نقل، مسكن مهر، خورها، ورود فاضلاب به دريا و فضاي سبز از مشكلاتي است كه در شهر بندرعباس مي‌توان به آن اشاره كرد و اگر چند مورد از اين مشكلات با تلاش مشترك دستگاه‌ها رفع شود، مردم متفاوت‌تر از گذشته و به شكل بهتري در رفع ساير مشكلات مشاركت خواهند كرد.
استاندار هرمزگان اضافه كرد: يكي از مواردي كه براي بنده در اولويت قرار دارد، ساماندهي خورهاي شهر بندرعباس است تا فاضلابي كه در آنها جريان دارد برداشته شود و به جاي آن، آب دريا در خورها جريان يابد و در كنار خورها فعاليت‌هاي تفريحي و گردشگري ايجاد شود.
همتي خاطرنشان كرد: مسئله ديگر نيز لزوم افزايش نور و روشنايي معابر شهر بندرعباس به خصوص در مناطق ساحلي اين شهر است و بايد برنامه‌هاي مناسبي جهت زيباسازي ساحلي و جذب گردشگر به اين مناطق داشته باشيم.
وي گفت: همان طور كه در زمان خاصي از سال مناطق شمالي كشور پرترافيك و مملو از حضور گردشگران است، در ماه‌هايي كه وضعيت آب و هوايي در هرمزگان مناسب است، مي‌توان اين استان را به مركز گردشگري در جنوب كشور تبديل كرد و براي اين هدف نياز است تا لوازم و امكانات آن نيز فراهم شود.
استاندار هرمزگان به موضوع احداث ساختمان بازار فروش ماهي بندرعباس اشاره كرد و اظهار داشت: ساخت اين بازار اگر از روز اول مشكلي داشته، بايد متوقف مي‌شد و اگر مديري تخلف كرده نيز بايد با آن برخورد شود، اما هم اكنون كه بخش عمده‌اي از اين بازار ساخته شده ما تلاش خواهيم كرد با عقلانيت و راهكارهاي مناسب اين مسئله حل شود.
همتي با تاكيد بر اينكه نبايد اجازه دهيم بيشتر از اين ساحل بندرعباس آسيب ببيند، عنوان كرد: شهرداري بايد نظارت دقيقي داشته باشد و از ساحل شهر بندرعباس صيانت كند و اجازه تصرفات و ساخت‌وسازهاي غيرمجاز در محدوده ساحل را ندهد.
وي همچنين بر لزوم بازنگري و ارائه برنامه مناسب براي بهبود وضعيت فضاي سبز بندرعباس تاكيد كرد و بيان داشت: هم اكنون كه براي آبياري فضاي سبز، پساب تخصيص يافته بايد به سرعت عمليات اجرايي اين كار توسط شهرداري صورت گيرد و وضعيت فضاي سبز شهر بهتر شود.
استاندار هرمزگان خواستار توسعه شهر بندرعباس به سمت شرق اين شهر و دانشگاه هرمزگان شد و تصريح كرد: خدمات شهري در بندرعباس بايد با جديت ارتقا يابد و همچنين در عرصه حمل و نقل نيز با به كارگيري ظرفيت‌هاي محلي، برنامه‌اي مناسب اجرا شود.
همتي با اشاره به اهميت مباحث فرهنگي و ورزشي در شهر بندرعباس، افزود: در بحث ورزش همگاني شهرداري بايد ورود جدي داشته باشد تا وضعيت سلامتي مردم بهتر شود و از ساحل زيباي شهر بندرعباس براي تقويت ورزش‌هاي همگاني در اين شهر بهره ببرد.
یاری‌گر شهرداری در حمایت از ورزش حرفه‌ای هستیم
وي خاطرنشان كرد: در كنار آن توجه به ورزش قهرماني نيز امر مهمي است و يكي از ابزارهاي معرفي هر استان و شهرستان، حضور تيم‌هاي ورزشي هر منطقه در ليگ‌هاي كشوري است و ما از اعضاي شوراي شهر نيز انتظار همراهي بيشتري را در اين عرصه داريم و اگر خواسته‌اي از آنها در جهت كمك به ورزش قهرماني داشته باشيم، قطعا از محل‌هاي اعتباري ديگر به شهرداري كمك‌هايي خواهيم داشت.
استاندار هرمزگان تاكيد كرد: بايد ارتباط تنگاتنگي ميان مجموعه شهرداري و شوراي شهر و استانداري برقرار باشد و تلاش كنيم بندرعباس به شهري پرجاذبه براي گردشگران تبديل شود و همچنين دوره كاري موفقي را در خدمت به شهروندان بندرعباس داشته باشيم.


١٠:٣٦ - چهارشنبه ١٧ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٧٤    /    تعداد نمایش : ٦٤٣خروج