صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

معاون خدمات شهری,شهرداری بندرعباس,محسن یکتاپور,دستفروشان,شهرداری,بندرعباس
معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس مطرح کرد:

دستفروشی زوایای پنهان فراوانی دارد/ برخی افراد از دستفروشی سوء استفاده می‌کنند

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس گفت: دستفروشی دارای زوایای پنهان متعددی است که در فرآیند برخورد با دستفروشی باید ابعاد مختلف موضوع را دید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، محسن یکتاپور در نشستی که به منظور بررسی وضعیت دستفروشان برگزار شد، اظهار کرد: در موضوع دستفروشی زوایای پنهانی وجود دارد و با توجه به حجم بیکاری موجود در شهر، باید این زوایای پنهان را در تصمیم‌گیری برای نوع برخورد با دستفروشان لحاظ کرد.
وی افزود: در شهر بیکاری فراوان است و بسیاری از افراد تنها راه معاش‌شان از طریق دستفروشی است، اما از سوی دیگر افراد فرصت‌طلبی نیز وجود دارند که از دستفروشی سو‌استفاده کرده و عملا شرایط را برای برنامه‌ریزی مناسب برای دستفروشان واقعی را سخت می‌کنند.
معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس با بیان این که در بررسی پرونده برخی از دستفروشان به این نتیجه می‌رسیم که 4 یا 5 خانوار به طور مستقیم از یک وانت‌بار و یا از یک چرخ دستی امرا معاش می‌کنند، اضافه کرد: اگر ما بخواهیم این فرصت را از آنها بگیریم، حتما با بحران بزرگ‌تری روبرو خواهند شد.
یکتاپور تصریح کرد: گاهی فرآیندهای ساماندهی دستفروشان نیز سبب رشد دستفروشی در سطح شهر می‌شود و اگر بخواهیم جای مشخصی به دستفروشان بدهیم، عملا ساماندهی آنها در آینده با بحران بسیار بزرگ‌تری مواجه خواهیم شد.
وی گفت: بخش بزرگی از بار اشتغال‌زایی در شهر بر دوش شهرداری افتاده است و شهرداری به تنهایی در این زمینه نمی‌تواند کار خاصی انجام دهد.
معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس تأکید کرد: ما بیشترین سطح همراهی با نهادهای بالادستی خودمان در جهت ساماندهی و بهبود وضعیت دستفروشان در سطح شهر داشته‌ایم اما گاهی دستفروشی تبدیل به یک چالش برای شهر می‌شود و ما نمی‌توانیم به تنها با این پدیده در نقاط خاص برخورد کنیم.


١٠:٥٠ - چهارشنبه ١٧ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٤٥٧٥    /    تعداد نمایش : ٦٣٠خروج