صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

اقامه نماز,شهرداری بندرعباس,نماز جماعت,محمد صادقی,مذهبی,مساجد,زیارت عاشورا,
دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری بندرعباس:

فعالیت‌های ستاد اقامه نماز را تشریح کرد

دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری بندرعباس: سرآغاز فعالیت‌های فرهنگی در یک جامعه پرداختن به نماز است که هم موجب رشد و اعتلای یک جامعه می‌شود و هم سلامت معنوی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را در پی دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، محمد صادقی با بیان اینکه شهرداری در راستای انجام برنامه‌های فرهنگی اقدام به برگزاری مراسم پرفیض زیارت عاشورا در دوشنبه صبح هر هفته می‌کند، افزود: این مراسم با حضور پر شور پرسنل در محل نمازخانه شهرداری مرکزی برگزار می‌شود.

وی به برگزاری و اقامۀ با شکوه نماز جماعت وحضور کارکنان و پرسنل و سایر واحدهای ذیربط در نماز جماعت و مراسمات ویژه مناسبتی اشاره کرد و گفت: برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در کنار کارهای روزمره اداری و اجرای برنامه‌های ویژه در راستای تقویت بنیۀ اعتقادی و مذهبی کارکنان از جمله اولویت‌های اساسی این شهرداری است.

دبیر ستاد اقامه نماز با بیان اینکه برگزاری باشکوه نماز جماعت ویژه کارکنان می‌تواند اهداف بلند مدت تعالی فرهنگی و مذهبی کارکنان را درپی داشته و موجب ایجاد روحیۀ معنوی و برخورد مناسب با ارباب‌رجوع در راستای طرح تکریم ارباب‌رجوع را داشته باشد، اظهار کرد: ایجاد روحیۀ نشاط معنوی در بین کارکنان می‌تواند موجب صمیمیت و همدلی در بین مجموعه شود، به همین منظور جهت نیل به سیاست‌های فرهنگی، برگزاری جلسات هم‌اندیشی، جلسات احکام و سخنرانی و اعتقادات از دیگر برنامه‌های محوری این شهرداری به شمار می‌آید.

وی با تاکید بر اینکه سرآغاز فعالیت‌های فرهنگی در یک جامعه پرداختن به نماز است که هم موجب رشد و اعتلای یک جامعه می‌شود و هم سلامت معنوی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را در پی دارد، ادامه داد: 13 روحانی در سازمان‌ها و مناطق شهرداری برای اقامه نماز جماعت حضور پیدا می‌کنند و علاوه بر آن، در مساجد سه بوستان شهید دباغیان، دولت و بوستان جنگلی خلیج‌فارس نیز نماز جماعت مغرب و عشا برگزار می‌شود.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرداری بندرعباس با تصریح اینکه مسابقات قرآنی، دینی و فرهنگی به صورت ماهیانه در بین پرسنل برگزار می‌شود، گفت: طرح عفاف و حجاب و صیانت از بنیان خانواده به صورت ماهیانه برگزار می‌گردد که در این جلسات پرسنل به بحث و گفتگو درباره موضاعات پیرامون موضاعات مطرح شده می‌پردازند.

وی در پایان ترویج فرهنگ نماز با نصب بیلبورد در سطح شهر، اعزام فعالین نماز به مشهد مقدس، جمع‌آوری خاطرات نماز پرسنل و گردآوری این خاطرات به صورت کتابچه و برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع نماز برای فرزندان پرسنل را بخش دیگری از فعالیت‌های ستاد اقامه نماز شهرداری بندرعباس دانست.

 


١١:٣٦ - چهارشنبه ١ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦٣١    /    تعداد نمایش : ٣٩٤خروج