صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس,تابلوهای تبلیغاتی,عباس امینی‌زاده,بیلبورد,شهرداری,
زیبایی منظر شهری در آستانه تحول بزرگ؛

شهردار بندرعباس: آغاز طرح یکپارچه سازی و ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی


شهردار بندرعباس گفت: ساماندهی تابلوهای غیرمجاز با هدف بهبود سیما و منظر شهری در دستور کار این شهرداری قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با بیان اینکه نصب تابلوهای تبلیغاتی در خیابان‌ها و معابر سطح شهر با اشکال و ابعاد مختلف آشفتگی‌های بصری زیادی بوجود آورده است، گفت: وجود تابلوهای آگهی، به‌ویژه بیلبوردهای تبلیغاتی لازمۀ زندگی شهری است و وجود این تبلیغات نباید زیبایی و منظر شهرها را آلوده کند.
شهردار بندرعباس با تاکید بر اینکه ساماندهی آلودگی‌های بصری شامل تابلوهای موجود در سطح شهر ضرورتی انکار ناپذیر است، تصریح کرد: ساماندهی کلیه تابلوهای‌های تبلیغاتی اعم از تابلو سردرب، تابلو معرفی برندها، تابلو کوچه‌ها و خیابان‌ها، دیوارنوشته و نقاشی‌دیواری و جدارهای سطح شهر، تابلو دیجیتال و روان، پلاکارد و نصب داربست در دستور کار این شهرداری قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه یکی از نکات مهمی که در نصب تابلوهای تبلیغاتی باید مد نظر قرارگیرد، ایمنی این سازه‌ها است، ادامه داد: تابلوهایی که از لحاظ منظر، آلودگی و از لحاظ ایمنی، مشکل داشته باشند شناسایی و جمع‌آوری می‌گردد.
امینی‌زاده با بیان اینکه ساماندهی تابلوهای غیرمجاز با هدف بهبود سیما و منظر شهری در دستور کار این شهرداری قرار گرفته است، گفت: این شهرداری پس از صدور اخطاریه و ابلاغ به مالکان تابلوها در صورت عدم همکاری مالکان نسبت به جمع‌آوری تابلو اقدام می کند.
شهردار بندرعباس با تاکید بر اینکه بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر با اینکه در بیشتر موارد استانداردها و شاخص‌ها را رعایت کرده‌اند،تصریح کرد: این سازه‌ها به علت نصب در مکان نامناسب، عدم رعایت استاندارد مشخصات فیزیکی، عدم رعایت استاندارد حریم تابلوهای تبلیغاتی و نورپردازی نامناسب، مطلوبیت بصری لازم را ندارند، در نتیجه ضرورت دارد در این زمینه اصلاحاتی صورت پذیرد.
وی در پایان افزود: افراد حقوقی و حقیقی که درخواست نصب تابلوی شناسایی در سر درب واحد صنفی یا محل کار را دارند می‌بایست قبل از نصب تابلوی سردرب با مراجعه به مناطق سه گانه شهرداری و تعیین ابعاد و موقعیت نصب تابلو نسبت به نصب تابلوی سردرب اقدام کنند.


٢٠:٥٠ - پنج شنبه ٢ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٦٣٢    /    تعداد نمایش : ٤٣٧خروج